Strona główna » Aktualności » Stadion otworzony Motor zwyciężony!

Stadion otworzony Motor zwyciężony!

sobota, 18.03.2017, 19:10; 3792 odsłon, komentarze: 19

Widzew zwyciężył 2:0 na inaugurację!

Pierwszy mecz Widzewa na nowym stadionie poprzedziła krótka ceremonia otwarcia, w której cofnęliśmy się do wielkich momentów w historii klubu. W oficjalnej jej części głos zabrała prezydent Hanna Zdanowska, która życzyła kibicom i drużynie samych sukcesów w tym nowym domu. Później słowo do kibiców skierował prezes PZPN - Zbigniew Boniek, którego kinice powitali okrzykiem: Witamy w domu, hej Zbyszek witamy w domu.
Im bliżej spotkania tym atmosfera była coraz bardziej gorąca.
Piłkarze obu zespołów wychodzili z tunelu przy ogłuszającym dopingu niesamowitych fanów Widzewa. Serce Łodzi bije właśnie tu - i nie było w tych słowach cienia przesady. Sam mecz zaczął się od dwóch ceremonii. Uhonorowani zostali Adrian Budka, który w Nowym Dworze zaliczył dwusetne spotkanie w barwach Widzewa i sędzia Tomasz Radkiewicz, który tego wieczoru prowadził ostatni mecz w swojej sędziowskiej karierze. Mecz zaczęli goście, ale szybko stracili piłkę i Widzew ruszył z pierwszą akcją, ale uderzenie Radwańskiego zablokował defensor gości. W późniejszych minutach widzewiacy próbowali narzucić swoje warunki gry, ale goście grali mądrze i nie dali zepchnąć się do defensywy. W 9. minucie solową akcją popisał się Mateusz Michalski, ale jego uderzenie wybronił golkiper gości. Widzew atakował z pasją, tak jak doping prowadziła trybuna pod zegarem. Po kwadransie gry Widzew miał stały jej fragment, ale z wrzutką Daniela Mąki poradził sobie Damian Szuszczewicz. Chwilę później strzelał Yudai Ogawa, ale zrobił to niecelnie. W 20. minucie mieliśmy ogromne zamieszanie pod bramką gości ale strzał Marcina Krzywickiego został w ostatniej chwili zablokowany! Widzew miał optyczną przewagę i ona została udokumentowana w 24. minucie kiedy po akcji Krzywickiego z Bartkiem Gromkiem bramkę zdobył Mateusz Michalski! 1:0. Pięć minut później kolejna dobra akcja Widzewa,ale Ogawa powstrzymany w ostatniej chwili przez defensora gości. W 32. minucie budzą się przyjezdni. Adriana Zasuwę faulem zatrzymuje  Sebastian Zieleniecki i ogląda za to żółty kartonik. W dalszych minutach gra się uspokoiła, ale na trybunach trwało święto. Kibice Widzewa dawali niesamowity popis dopingu. Na boisku za to trwała walka o panowanie w środku pola. W 44. minucie mogło być 2:0, ale po akcji lewą stroną Krzywickiego strzał Adama Radwańskiego był minimalnie niecelny, a chwilę później sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bez zmian i niespodziewanie od ataku gości, ale strzał Pawła Tomkiewicza był niecelny. W 49. minucie było blisko drugiego gola. Akcję zaczął bardzo aktywny Mateusz Michalski, który posłał kapitalne podanie do Marcina Krzywickiego, ale strzał napastnika gospodarzy został zablokowany. Ten początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry. Na murawie nadal przeważał Widzew tyle, że Motor dobrze się bronił. Na trybunach trwała zabawa w najlepsze. Cztery trybuny na nowym obiekcie wyglądały magicznie. W między czasie Sebastian Olczak zmienił Yudaia Ogawę. W 62 minucie zmiana u gości Arkadiusza Konicza zmienił Michał Ogrodowczyk. Trzy minuty później boisko opuścił strzelec pierwszej, historycznej bramki na nowym Widzewie - Mateusz Michalski, a zmienił go Adrian Budka. Druga połowa toczyła się w bardzo spokojnym tempie, jednak nudzić się nie można było patrząc na to jak bawią się fani Widzewa. W 70. minucie tą spokojną atmosferę mógł zakłócić Roman Śnieżawski, ale na posterunku był bramkarz Widzewa. Dwie minuty później odpowiedź gospodarzy, ale Daniel Mąka przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 75. minucie Marcina Krzywickiego zastąpił Dawid Kamiński, a Romana Śnieżawwskiego Borys Wasiutyn. Kilka chwil później kapitalna akcja w trójkącie Radwański - Olczak - Kamiński, ale dogranie tego ostatniego w pole karne było niedokładne. W ostatnim fragmencie meczu na boisku zaczął panować chaos i mało mieliśmy składnej gry. Nie przeszkadzało to kibicom, którzy po prostu nie szczędzili gardeł w dopingu dla łodzian. Ci mogli im to wynagrodzić w 86. minucie, ale strzał Dawida Kamińskiego pozostawiał wiele do życzenia. Doliczony czas gry przyniósł drugiego gola dla łodzian a do lubawskiej siatki po asyście "Kamyka" trafił Daniel Mąka!

RTS Widzew Łódź - Motor Lubawa 2:0

M. Michalski 24', D. Mąka 90+1

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek - Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Mateusz Michalski (65 Adrian Budka), Adam Radwański, Yudai Ogawa (60 Sebastian Olczak) - Marcin Krzywicki (75 Dawid Kamiński)

Motor: Damian Suszczewicz - Daniel Malinowski, Patryk Wodzicki, Zbigniew Marchlewski, Andrzej Burchart -  Paweł Ewartowski, Roman Śnieżawski (75 Borys Wasiutyn), Piotr Wypniewski, Adrian Zasuwa, Paweł Tomkiewicz -  Arkadiusz Konicz (62 Michał Ogrodowczyk)

Żółte kartki: Sebastian Zieleniecki (Widzew)

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Zgierz)

Patryk Łapka

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Widzewiak96, 21.03.2017, 00:42
ilość komentarzy: 1770, na stronie od 408 dni;

a co do Cecherza to rozliczy sie go w czerwcu.

Widzewiak96, 21.03.2017, 00:41

Pixon co z tego,ze mamy Kaminskiego,Okuniewicza,Krzywickiego skoro bramki strzelaja tylko Maka i Michalski.Wychodzi na to,ze Ci trzej wyzej wymienieni nie sa wogole nam potrzebny.

pixon5, 19.03.2017, 17:48
ilość komentarzy: 721, na stronie od 476 dni;

jak jest 2-0  to wygląda że nie mamy 3pkt ????  juz się nie da czytać tego biadolenia...wszystko żle !!!!  nie ma napastnika żle !!  jest napastnik jeszcze gorzej !!!  Najpierw Płuska był Pan od wf więc się nie nadawał , teraz Cecherz też się nie nadaje bo wygrał ,,tylko ,, 2-0 ....

loverewelka, 19.03.2017, 16:23
ilość komentarzy: 143, na stronie od 505 dni;

Skończcie pierdolić na temat kibiców, oprawy i rac. Było zajebiście, co prawda w Młynie można było się od tych rac udusić, ale nie żaluję tego. A pierdolą najwięcej smutów ci, którzy doping znaja tylko sprzed telewizora.

piotrasnit, 19.03.2017, 11:31
ilość komentarzy: 4109, na stronie od 3558 dni;

Płuski nikt nie wywałał wręcz przeciwnie. Sam odszedł bo przykozaczył. Wielu ludiom sie wydałaał że jatu tu jest Widzew to mogą żądac czego chcą i wszystcy bedzioemy na kolanach . Marcin po prostu nie dorósł do odpowiedzialności. Tyle

lukas_1910, 19.03.2017, 10:48
ilość komentarzy: 29, na stronie od 366 dni;

Bylem na meczu pomimo tego, że mam szmat drogi i moje spostrzeżeni są następujące. Doping fantastyczny. Choć wqwiaja mnie te race. Wiem ze może to i widowiskowe ale kto teraz zapłaci za kary, które Nas nie ominą? Jest tyle kamer i liczę ze winnych uda się namierzyć.   Ciekawe co Qwa zrobią jak im zamkną trybune? A może powinni się zrzucić?  Ale dość o nich. Wynik i gra nie porywała.  Momentami była to zwykła kopanina.  Może i otoczka meczu ich przerosła.  Liczę ze jednak w kolejnym meczu będzie juz lepiej. Oby. Bo jeśli się nie poprawia to obawiam się, że kibiców na nastepnych meczach juz tyle nie będzie.  A szkoda byłoby zmarnowac ta integracje Widzewiakow.  Pozdrawiam Wszystkich. P.S. Jest ktoś kto chce dojeżdżać  na mecze z okolic Rzeszowa ?

EPD, 19.03.2017, 06:26
ilość komentarzy: 73, na stronie od 401 dni;

Stare przysłowie mówi że kibic z dala się nie wpierdala!

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:49

A kare,ktora pewnie nas nie ominie za te race to zaplaca kibice,klub? Czy moze przymkna nam stadion na dwa spotkania?

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:45

Jednak nie zasne..........Przeciez tego nie idzie zrozumiec jak takim plackom mozna bylo strzelic tylko dwie bramki.Gdyby sedzia zakonczyl mecz minute wczesniej zostalo by 1:0 i ciekawe jakie wtedy tytuly zapodaly by portale internetowe czy inne media?.....Skoro przy marnym 2:0 autor tego niusa podaje ''Motor Zwyciezony''!!!!!

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:35

Jeszcze chcialem dopowiedziec cos......Widzisz Cecherz teraz czarno na bialym,ze wiekszosc Twoich wynalazkow nie nadaje sie do gry przy takiej publicznosci.

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:22

Cecherz opowiada o tym,ze trzeba wpoic zawodnikom Widzewski Charakter a cos mi sie wydaje,ze on sam tego nie posiada.I dlugo nie posiadzie.Dobrze jest wygrywac po 1:0 kazdy mecz jak ktos powie.Zgadzam sie....Ale wygrywac wszystkie mecze 1:0 z dobrymi druzynami a nie z ogorkami.

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:19

Wstyd tez dodawac w tytule wykrzyknik.Tak jakby Motor to byl Real Madryt.Zadowolony jestem tylko polowicznie..........Bo z 3 punktow trzeba sie cieszyc............Ale jesli widze,ze nasi grajkowie ledwo dwie bramki strzelaja outsiderowi w tym jedna dopiero w ostatniej akcji to z czego tu sie cieszyc?Liczylem na 7:0 8:0 spokojnie.Skoro takiej Lubawie nie potrafimy strzelic wiecej niz 2 bramki to strach pomyslec co bedzie z cwELKA,zatorowcami czy innymi.

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:14

Wygrac tylko 2:0
Ja wiem 3 punkty sa i juz tylko jeden punkt straty do cwELKI ale gra nie powala....Dlaczego Budka nie gra od pierwszych minut? I dlaczego gramy tylko jednym napastnikiem?Pytam wiec po raz kolejny.....Cecherz kim Ty chcesz rozjebac te lige?Krzywicki niby taki last minute i co?Zero bramek poki co...Ta sparingowa mnie nie interesuje......

Widzewiak96, 19.03.2017, 05:10

Wracam po pracy i widze 3 punkty nasze.Zasne spokojnie.....Chociaz liczylem na dwucyfrowke....To jednak wstyd wygrac 2:0 z ostatnia druzyna tabeli i to przy takiej publicznosci.

huan, 19.03.2017, 03:25
ilość komentarzy: 3275, na stronie od 5070 dni;

Nie otworzony tylko otwarty chyba?Tak po polskiemu bardziej choć się nie rymuje.