Strona główna » Aktualności » Derby Łodzi na remis

Derby Łodzi na remis

środa, 17.05.2017, 21:08; 4871 odsłon, komentarze: 11

Widzew Łódź zremisował bezbramkowo z ŁKS Łódź.

Widzew nie wygrał derbów, awans się oddalił...

Jeszcze przed pojawieniem się na boisku piłkarzy ze stadionowych głośników rozbrzmiał znany na Widzewie motyw muzyczny z filmu Bandyta. Obie ekipy pojawiły się na murawie przy ogłuszającym Derby są nasze, RTS derby są nasze!!! Mecz zaczął Widzew, a na Zegarze i trybunie C pojawiły się efektowne sektorówki. W 2. minucie  pierwsza akcja Widzewa, ale obrona gości powstrzymała Mateusza Michalskiego. Kilkanaście sekund później golkiper ŁKSu broni uderzenie głową Marcina Nowaka , a to mogło być 1:0! W 8. minucie odpowiedź gości, ale spokojnie radzi sobie obrona Widzewa. Naboisku walka, a na trybunach świetna zabawa i święto kibiców Widzewa. Po kwadransie gry Widzew przeprowadził ładną akcję, ale strzał Mateusza Michalskiego został zablokowany. Dwie minuty później corner dla przyjezdnych, ale strzał Jewhena Radionowa spokojnie wybronił "Wolan" W późniejszych fragmentach na boisku mieliśmy walkę do upadłego, a na trybunach Islandia w wykonaniu kibiców Widzewa. W 24. minucie Marcin Nowak równo z trawą wyciął jednego z gościi obejrzał za to zagranie żółty kartonik, a z rzutem wolnym poradziła sobie widzewska defensywa. Po trzydziestu minutach sytuacja na boisku przypominała przeciąganie liny, jeden i drugi zespół próbował narzucić swoje warunki gry. Z tego chaosu gola mogli zdobyć gospodarze, ale Daniel Mąka w 32. minucie trafił miast w światło bramki przyjezdnych w Piotra Okuniewicza i było po zagrożeniu. Cztery minuty później uderzenia wolejem próbował "Kazik", ale zrobił to bardzo niedokładnie. W 37. minucie pierwszazmiana u rywali. Przemysława Kocota zastąpił Artur Golański. W 42. minucie groźnie było na przedpolu Widzewa, ale Patryk Wolańskido spółki z Bartkiem Gromkiem wyjaśnili wszystko. W odpowiedzi szarża Mateusza Michalskiego w ostatniej chwili zatrzymana przez defensywę przyjezdnych.Doliczony czas nic nie zmienił i do przerwy mieliśmy remis.

Drugą połowę obazespoły zaczęły w takich samych zestawieniach, jak kończyły pierwszą. Od początku tej części gry do ataku ruszyłWidzew i w 48 minucie miał rzut wolny. Wrzutkę "Mączki" kończył Przemek Rodak, ale znowu zabrakło niewiele. W 51. minucie kolejna akcja Widzewa, ale obrońcy gości zatrzymali Adama Radwańskiego. Widzew walczył, a kibice nie szczędzili gardeł. Cały stadion pragnął bramki dla Widzewa. W 56. minucie mieliśmy pierwszą zmianę w Widzewie. "Kamyk" zastąpił Piotra Okuniewicza. W 59. minucie nieporozumieniew szeregach gości próbował wykorzystać Michalski, alezostał uprzedzony przez bramkarza gości. W 64. minucie Widzew mógł prowadzić, ale strzał Adama Radwańskiego zatrzymał się tylko na słupku bramki gości. Odpowiedź rywala była natychmiastowa, ale Jewhen Radionow nie trafił w bramkę. Widzew próbował ze wszystkich sił objąć prowadzenie, swoje dokładali też kibice, ale brakowało trochę szczęścia. Od 73. minuty Widzew grał w przewadze zawodnika po asie kier dla Pawła Pyciaka. W 77. minucie Maksymilian Rozwandowicz zmienił Artura Golańskiego, a Widzew rozpoczął szturm bramki przyjezdnych. W 80. minucie "Krzywy" zmienił "Mączkę", a fani Widzewa nie tracili wiary w sukces niezmiennie dopingując swoich pupili. W 86. minucie Widzew wykonywał rzut rożny ale uderzenie "Ziela" było niecelne. Dwie minuty później uderzenie "Kazika" o centymetry mineło bramkę ŁKSu. Sama końcówka nic nie zmieniła i zespoły podzieliły się punktami.

RTS Widzew Łódź - AP ŁKS Łódź 0:0

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek - Przemysław Rodak, Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański, Mateusz Michalski - Daniel Mąka (80 Marcin Krzywicki), Piotr Okuniewicz (56 Dawid Kamiński)

ŁKS: Michał Kołba, Paweł Pyciak, Kamil Juraszek, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus - Przemysław Kocot (37 Artur Golański), Mateusz Gamrot, Patryk Bryła, Damian Guzik, Łukasz Kopka - Jewhen Radionow

Żółte kartki: M. Nowak (Widzew) - A. Ślęzak, M. Gamrot, P Bryła (ŁKS)

Czerwone kartki: Paweł Pyciak (ŁKS)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Widzewiak96, 18.05.2017, 17:40
ilość komentarzy: 1463, na stronie od 346 dni;

Nody jeden napastnik na 4 obroncow tez by wystarczyl.Ale jeden dobry napastnik.My podobno mamy 3 a zaden z nich nie potrafi zagrac jak trzeba.

pixon5, 17.05.2017, 23:50
ilość komentarzy: 536, na stronie od 414 dni;

Wystarczyło zagrać wysokim presingiem a zatorowcy sami by sobie ze dwie wbili....nogi im sie trzęsły jak galareta...szczególnie po czerwonej kartce....Brak koncepcji na drużyny które nie chcą grać otwartej piłki..

nody64, 17.05.2017, 23:27
ilość komentarzy: 983, na stronie od 901 dni;

Słaby ten Nasz Widzew bardzo słaby i defensywny z kim My mamy wygrać 1 napastniiem na i 4 obrońców!

tadeushek, 17.05.2017, 23:07
ilość komentarzy: 242, na stronie od 1363 dni;

Awansujemy to super.
Nie awansujemy trudno.
Tak czy inaczej w nowym sezonie wszyscy po karnety.
________________________________________________
Cokolwiek się dzieje WIDZEW na zawsze !!!

Oliver, 17.05.2017, 22:33
ilość komentarzy: 134, na stronie od 133 dni;

valdi, kazdy z nas chcial pogonic wiatowych co najmniej 3:0 ale sie nie udalo, ja trzymam kciuki za chlopakow i za trenerow do ostatniej kolejki szkoda ze jude zagralo defensywnie ze strachu przed wpierdolem ktory by dostali rodowitych kumatych, liga jeszcze sie nie skonczyla, na mnie w przyszlym sezonie moga liczyc

valdi, 17.05.2017, 21:24
ilość komentarzy: 188, na stronie od 813 dni;

Jestem mocno wku**** ale to mu kibice powinnismy teraz pokazac,  ze naprawde jestesmy na dobre i na zle.  Nie dla pilkarzy ktorzy nie podolali,  ale dla Widzewa,  dla sponsorów  dla historii tego klubu,  w tym momencie powinniśmy pokazać,  że nie jestesmy kibicami sukcesu,  a ludzmi Widzewa na dobre i na złe i to na nas ma się opierać odbudowa Widzewa,  tak żeby sponsorzy wiedzieli że "Widzew to dla nas cały świat"  i choćby przyszło nam grać w przyszłym sezonie w III idze to powinniśmy pokazać że  Widzew jest wyjątkowy,  że Widzew ma wiernych kibiców,  którzy będą  na dobre i zle i że  zawsze wykupimy 15000 karnetow.  Bo to WIDZEW.

Widzewiak96, 17.05.2017, 21:08

szkoda

moze za rok

Widzewiak96, 17.05.2017, 21:06

Teraz juz mozemy spokojnie walczyc tylko o 2 miejsce bo Parkiet to juz napewno nie odpusci.

Widzewiak96, 17.05.2017, 21:02