Strona główna » Aktualności » III liga gr. I: Podsumowanie 34. kolejki

III liga gr. I: Podsumowanie 34. kolejki

czwartek, 15.06.2017, 14:46; 905 odsłon, komentarze: 0

Sezon dobiegł końca, czas na podsumowanie ostatniej kolejki.

38- tyle bramek padło w minionej kolejce. Najwięcej goli oglądali kibice w Wołominie, gdyż tam było ich aż 9.

"ODLOT PELIKANA"

W Łowiczu Pelikan podejmował spadający z ligi Ruch Wysokie Mazowieckie. Faworytem, więc przed spotkaniem był zespół gospodarzy, którzy na koniec sezonu mieli dać swoim kibicom radość pewnym zwycięstwem. Spotkanie jednak nie ułożyło się po myśłi zespołu prowadzonego przez Grzegorza Wesołowskiego. W 18. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni, a strzelcem gola otwierającego wynik spotkania był Kamil Zalewski. Jednakże cztery minuty później do wyrównania doprowadził Daniel Bończak. Po pół godzinie gry kibice Pelikana mogli znowu cieszyć się z gola swoich idoli, kiedy to do bramki gości trafił Kamil Kuczak. Po przerwie ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:1, a tym samym wbił gwóźdż do trumny Ruchowi, który porażką na koniec sezonu żegna się z rozgrywkami III ligi.

Pelikan Łowicz wywalczył na koniec sezonu 7. miejsce , natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie kończy rozgrywki na miejscu przedostatnim, czyli siedemnastym.

Pelikan Łowicz- Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1(2:1)

[0:1] 18' K. Zalewski

[1:1] 22' D. Bończak

[2:1] 30' K. Kuczak

[3:1] 55' K. Kuczak

"NA WOJNIE WSZYSCY SĄ RANNI"

Wielkie emocje przeżywali kibice Huraganu Wołomin oraz Jagielloni Białystok. O ile Huragan z ligi już wcześniej był pewien swojego spadku, o tyle ekipa z podlasia wciąż o ten byt walczyła. Spotkanie fenomenalnie zaczęło się dla gości. Już w 8. minucie meczu do siatki trafił Mateusz Ostaszewski. Szybko zdobyta bramka zapowiadała kolejne w krótkim odstępie czasowym. Druga jednak padła dopiero w 32. minucie, a strzelcem ponownie Ostaszewski. Wynik do przerwy się nie zmienił, ale to co działo się po przerwie, to prawdziwa wymiana ciosów. W 58. minucie gospodarzy podraznił golem Emil Gajko. Wydawałoby się, że Huragan się nie pozbiera, że jest już po wszystkim, nic z tych rzeczy. Dokładnie dziesięć minut później kontaktowego gola zdobył Japończyk- Daiji Kimura. Ten sam zawodnik w 72. minucie do siatki Jagi trafił ponownie. W 84. minucie zespół z Białegostoku mógł nie wierzyć w to co się stało, kiedy Kimura doprowadził w pojedynkę do wyrównania. Emocje nabierały tempa, do końca meczu coraz mniej czasu. Chwilę później rezerwy Jagiellonii objeły w końcu prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się ponownie Mateusz Ostaszewski, dzięki czemu na boisku mieliśmy dwóch graczy mogącymi pochwalić się hat trickami w tym meczu. W 89. minucie meczu mieliśmy znowu remis, ponieważ gola zdobył Mateusz Lewicki. W doliczonym czasie gry padł gol na 5:4, a autorem tego trafienia został Przemysław Górski. W ten oto sposób Huragan żegnając się z ligą zabrał ze sobą również Jagiellonię II Białystok.

Huragan Wołomin zwyciężając w tym meczu poprawił jedynie sytuację punktową, ale sezon zakoczył na 16. miejscu, Jagiellonia z pozycją czternastą żegna się również z trzecioligowymi rozgrywkami.

Huragan Wołomin- Jagiellonia II Białystok 5:4 (0:2)

"URSUS SPEŁNIA TYLKO SWOJE MARZENIA"

Wiele par oczu zwrócone bylo na Warszawę. To tam Ursus Warszawa podejmował łódzki klub sportowy. Ełkaesiacy jadąc do stolicy musieli koniecznie wygrać i liczyć na potknięcię lidera z Nowego Miasta Lubawskiego, by myśleć o awansie. Ursus był w podobnej sytuacji, tyle że ta dotyczyla dolnej części tabeli. Swoje spotkanie warszawiacy musieli wygrać, jednakże przegrać musiały kluby z Ełku i Białegostoku, gdyż w innym przypadku utrzymanie się w lidze było prawie niemożliwe. Mecz trwał i wydawaloby się, że po pierwszej połowie oba zespoły będą musiały schodzić z głowami opuszczonymi w dół. Jednakże w 41. minucie prowadzenie warszawskiemu teamowi dał Patryk Kamiński. Po przerwie na 2:0 podwyższył Maciej Mąka, co oznaczało, że z awansem ŁKS musi poczekać do następnego sezonu. Nadzieje łodzianom przywrócił Piotr Pyrdoł i mimo wielu ciekawych sytuacji wynik nie uległ zmianie.

Sezon uratował klub z Warszawy, który zdołał utrzymać się w lidze. W następnym sezonie ich rywalami będzie m.in. AP ŁKS Łódź, który nie wywalczył promocji do II ligi i będzie grał w III lidze.

Ursus Warszawa- ŁKS Łódź 2:1 (1:0)

[1:0] 41' P. Kamiński

[2:0] 47' M. Mąka

[2:1] 57' P. Pyrdoł

"HURAGAN NIE TAKI STRASZNY"

Meczem o pietruszkę był pojedynek ŁKS 1926 Łomża z Kaczkanem Huraganem Morąg. Obie drużyny przystępowały do tego spotkania jedynie z nadzieją na zwycięstwo dzięki czemu sytuacja tabeli jeśli miałaby sie poprawić, zminiła by się nieznacznie. W 36. minucie sygnał do ataku dał Bartosz Kaszubowski, który wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Pod koniec pierwszej części gry wynik spotkania podwyższył Michał Tarnowski. Po przerwie w 56. minucie było już 3:0 za sprawą niezawodnego tego dnia Kaszubowskiego, dla którego było to drugie trafienie. Huragan zdołal odpowiedzieć tylko raz, a na liste strzelców wpisał się Piotr Karłowicz.

Obie drużyny sezon zakończyły w środku tabeli. Co prawda Kaczkan bliżej strefy spadkowej, jednak utrzymał się dość pewnie, natomiast ŁKS uplasował się na 10. miejscu.

ŁKS 1926 Łomża- Kaczkan Huragan Morag 3:1 (2:0)

[1:0] 36' Bartosz Kaszubowski

[2:0] 45' M. Tarnowski

[3:0] 56' B. Kaszubowski

"KRÓL JEST TYLKO JEDEN"

MKS Ełk jadąc do Ząbek skupiał się na wynikach zespołów z Białegostoku oraz z Warszawy. Goście byli w na tyle uprzywilejowanej sytuacji, że nawet w razie klęski z warszawska Legią, a właściwie jej rezerwami mógł sie utrzymać. Pomóc szczęściu jednak trzeba, a że ono potrafi się odwdzięczyć, to o tym przekonał się później Daniel Świderski. Właśnie ten supersnajper w 20. minucie umieścił piłkę w bramce legionistów. Po nieco ponad godzinie gry zawodnik ponownie przypomniał o sobie, kiedy to zdobył swojego drugiego gola. Jako, że warszawiakom zależało na lepszym wyniku, niż porażce do zera, to Mateusz Grudziński zdobył gola kontaktowego w 84. minucie. Wynik następnie nie ulegl zmianie.

Z utrzymania się w lidze cieszył się, więc MKS Ełk, ale nie był to jedyny powód do radości. Jak się póxniej okazało, królem strzelców III ligi grupy I sał sie Daniel Świderski. Rezerwy Legii sezon kończą na 8. miejscu.

Legia II Warszawa- MKS Ełk 1:2 (0:1)

[0:1] 20' D. Świderski

[0:2] 62' D. Świderski

[1:2] 84' M. Grudziński

"REMIS WYSTARCZYŁ"

O awans do II ligi walczył Finishparkiet Drwęca. Lider III ligi przed meczem przystepował w lepszej pozycji, punkt przewagi nad drugim zespolem pozwalał nawet na porażkę o ile wicelider przegrałby swój mecz. Jednakże zespół z Nowego Miasta Lubawskiego jechał z zamiarem zwyciężenia. Łatwo nie było, ponieważ Lechia Tomaszów Mazowiecki zawiesiła poprzeczkę wysoko. Prowadzenie jednak objęli goście, którzy od głównego arbitra dostali rzut karny. Ten wykorzystał Grzegorz Domżalski w 58. minucie. Gospodarze meczu nie mieli jednak zamiaru ułatwiać życia rywalowi. W 76. minucie wynik spotkania ustalił Marcin Mirecki, który wyrównał na 1;1.

Wynik ten pozwolił na awans zespołowi z najdłuższą nazwą w lidze, natomiast ich ostatni rywale sezon ukończyli w pierwszej piątce.

Lechia Tomaszów Mazowiecki- Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (0:0)

[0:1] 58' G. Domżalski

[1:1] 76' M. Mirecki

"PIĘKNE ZAKOŃCZENIE"

W Eblągu Concordia musiała zagrac jeszcze jeden mecz i godnie pożegnać się z ligą. Przed meczem przemowa trenera Piotra Rzepki musiała być tak mobilizująca i podnosząca morale, że jego podopeczni w swoim ostatnim występie wyszli niezwykle pewni swego, mimo że na przeciwko nich stanąl ostródzki Sokół. I szybko z rolą faworyta musiał się mierzyć, a ta jemu nie przystała. O ile w pierwszej części gry bramek na stadionie w Elblagu nie widziano, to o tyle po przerwie zaczęto je zdobywać seryjnie. W 57. minucie Michał Pietroń otworzył worek z golami. Kolejne trafienie było autorstwa Michała Kiełtyki. W 79. minucie ten, który wynik otwierał go również zamknął.

Co prawda Concordia nie utrzymała się w lidze, ale zwycięstwem 3:0 osłodziła gorzkie pożegnanie. Sokół kończy rozgrywki na 6. miejscu.

Concordia Elblag- Sokół Ostróda 3:0 (3:0)

[1:0] 57' M. Pietroń

[2:0] 65' Michał Kiełtyka

[3:0] 79' M. Pietroń

"GOLE NICZYM Z KONSOLI"

Ostatni mecz Widzewa miał być rewanże za jesienną klęskę w Aleksandrowie Łódzkim. Łodzianie, więc chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i nieco osłodzić swój występ kibicom wysokim zwycięstwem. Podrazniona duma widzewiaków szybko dała o sobie znać, kiedy w 13. minucie dla Sokoła gola zdobył Damian Bierżyński. Na odpowiedź łodziań trzeba było czekać aż do 39. minuty, ale gdy do siatki trafił Adam Radwański ręce same składały się do oklasków. W 44. minucie groźną akcję widzewiaków zatrzymał golkiper Sokoła Michał Brudnicki, który podczas ratowania zespołu faulował skrzydowego Widzewa. Ten rzut karny zamienił na gola i gospodarze do szatni schodzili pełni nadziei na zwycięstwo. W 70. minucie niesamowitym golem popisał się Marcin Kozłowski, który z blisko 25. metrów huknął na bramkę Sokoła. Piłka leciała aż w końcu zatrzepotała w siatce. Ostatni glos dał Daniel Mąka, który ustalił wynik na 4:1 równie pięknym strzałem z dystansu.

Widzew nie awansował, ale zwycięstwo 4:1 w jakimś stopniu może ukoić ból kibiców związany z brakiem promocji. Sokół kończy na 9. miejscu.

RTS Widzew Łódź- Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (2:1)

[0:1] 13' D. Bierzyński

[1:1] 39' A. Radwański

[2:1] 44' M. Michalski [rzut karny]

[3:1] 70' M. Kozlowski

[4:1] 74' D. Mąka

"SEZON BEZ ZWYCIĘSTWA"

Motor Lubawa z nadzieja na pierwsze ligowe zwycięstwo przystępował do meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Goście jednak nie liczyli się z marzeniami gospodarzy o czym potwierdzili w 24. minucie. Rzut karny na gola zamienił Marcin Kozlowski. W 35. minucie sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla przyjezdnych. Tą z kolei wykorzystał Rafał Maciejewski. Gdy zwycięstwo się oddalało Motor dał o sobie jeszcze znać. W 58. minucie Arkadiusz Konicz zdobył gola kontaktowego po dobitce poprzedniego strzału Łukasza Wietechy, który ustrzelił słupek. Niestety dla lubawian był to jedyny pozytywny moment. W 79. minucie Mateusz Argasiński podwyższył wynik na 1:3. Pod koniec meczu dwoma golami popisal sie jeszcze Marcin Kozlowski, który tym samym zaliczył hat tricka.

I tym oto sposobem Motor pozegnał się z ligą bez ani jednego zwycięstwa, natomiast Świt utrzymał czwarte miejsce.

Motor Lubawa- Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5 (0:2)

[0:1] 24' M. Kozlowski [rzut karny]

[0:2] 35' R. Maciejewski [rzut karny]

[1:2] 58' A. Konicz

[1:3] 79' M. Argasiński

[1:4] 85' M. Kozłowski

[1:5] 89' M. Kozłowski

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie do ostatniej kolejki walczył o awans do II ligi i swój cel osiagnął pozostawiając za soba kolejno AP ŁKS Łódź oraz RTS Widzew Łódź. Z ligą pożegnac się muszą również: Jagiellonia II Białystok, Concordia Elblag, Huragan Wołomin, Ruch Wysokie Mazowieckie, Motor Lubawa, tyle że zespoły te grac będą szczebel niżej. Królem strzelców został Daniel Świderski z MKS Ełk.

................................................................................................