Strona główna » Aktualności » Widzew słabszy od drugoligowca

Widzew słabszy od drugoligowca

środa, 12.07.2017, 19:20; 4071 odsłon, komentarze: 17

Widzew przegrał w Pruszkowie.

W swoim trzecim spotkaniu kontrolnym Widzew poniósł pierwszą porażkę. Łodzianie nie sprostali spadkowiczowi z I ligi ekipie Znicza Pruszków. Choć trzeba przyznać, że były momenty dobrej gry Widzewa.

Początek tego sparingowego spotkania to spokojna gra z jednej i drugiej strony. Obie ekipy wyglądały tak, jakby chciały zbadać swoje możliwości. Na boisku mieliśmy w związku z tym trochę piłkarskich szachów. W 8. minucie szarzował Piotr Okuniewicz, który był faulowany w polu karnym oprzez Mateusza Długołeckiego, a karnego wykorzystał "Mączka". Po kwadransie gry i dwójkowej akcji Michała Millera z Danielem Mąką  strzał pomocnika przeszedł minimalnie obok okienka bramki gospodarzy. Kilkanaście sekund później obudzili się miejscowi, ale strzał Macieja Machalskiego spokojnie wybronił "Wolan". W 20. minucie błąd Konrada Budka, ale nie skorzystał z niego Mateusz Michalski, a kilkanaście sekund później Patryk Wolański obronił strzał Eryka Sobkowa. W dalszej fazie gry Widzew grał mądrze i uważnie w defensyywie dzięki czemu gracze Znicza nie potrafili znależć sposobu na łodzian. W 23. minucie mogło być 1:1, ale Patryk Wolański kapitalnie wybronił strzał Mateusza Stryjewskiego. Widzew odpowiedział cztery minuty później, ale "Mączka" przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 29. minucie akcja Sebastiana Olczaka z Mateuszem Michalskim zatrzymana przez defensywę miejscowych. W 31. minucie po akcji Michała Millera z Piotrem Okuniewiczem było bardzo blisko drugiej bramki, a kilkanaście sekund później błąd defensywy łodzian i Maciej Machalski doprowadził do wyrównania. Po bramce wyrównującej gospodarze osiągnęli optyczną prtzewagę. Znicz długo grał piłką, a widzewiacy musieli za nią biegać. W 39. minucie znowu było gorąco na przedpolu Widzewa. Na szczęście Paweł Tarnowski uderzył niecelnie. W 40. minucie mieliśmy kolejną jedenastkę dla Widzewa. a strzelcem gola był Mateusz Michalski. Karny podyktowany został za zagranie piłki ręką. Końcówka pierwszej połowy to gra akcja za akcję. W tym fragmencie mecz był bardzo otwarty. W 44. minucie mógł być remis, ale bramkarz Widzewa nie pozwolił się pokonać Maciejowi Machalskiemu, a moment później sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga część gry zaczęła się od frontalnych ataków Znicza, ale spokojnie reagowała na to łódzka defensywa. W 49. minucie kontra Widzewa w ostatniej chwili zatrzymana przez wprowadzonego po przerwie Patryka Chrzanowskiego. Kilkanaście sekund później sam na sam z bramkarzem wyszedł Daniel Świderski, ale przegrał pojedynek z golkiperem Znicza. W 53. minucie Widzew miał rzut rożny. Ładną centrę niedokładnym uderzeniem głową zakończył Daniel Świderski. W późniejszym etapie spotkania na boisku rozgorzała walka na całego. Jedni i drudzy nie zamierzali odstawiać nogi. Takie zaangażowanie w mecz na pewno podobało się obu szkoleniowcom. W 58. minucie szarżował na bramkę Widzewa Patryk Czarnowski, ale gracza gospodarzy spokojnie zatrzymał Dawid Kamiński. Dwie minuty później w pole karne Widzewa wpadł Patryk Kubicki i w ostatniej chwili zatrzymał go Kamil Tlaga. Z minuty na minutę rosła przewaga miejscowych. W 66. minucie ta przewaga została udokumentowana bramką, a wyrównanie Zniczowi dał Patryk Kubicki. Po zdobyciu gola gospodarze nie zamierzali odpuszczać i naciskali widzewiaków, którzy raz po raz musieli odpierać ataki miejscowych. W 70. minucie ocknął się Widzew. Bartłomiej Niedziela zagrał bardzo dobrą piłkę do "Kamyka", ale Dawida zatrzymała obrona ekipy Dariusza Żurawia. W późniejszych minutach gra się wyrównała gospodarze nie dyktowali już tak bezwzględnie warunków gry. W 79. minucie koszmarny błąd defensywy Widzewa i Patryk Czarnowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dwie minuty później odpowiedź Widzewa ale po zagraniu Patryka Barana strzał Bartłomieja Niedzieli był minimalnie niecelny. Kilkanaście sekund później Niedziela w sytuacji jeden na jeden z Piotrem Misztalem trafił tylko w boczną siatkę, a to powinno być wyrównanie... W końcówce spotkania to Widzew przycisnął, ale z łódzkim naporem radziła sobie defensywa miejscowych. W 89. minucie ładna akcja Widzewa, ale strzał z woleja Radosława Sylwestrzaka był niecelny. Doliczony czas gry nic nie zmienił i Widzew poniósł pierwszą sparingową porażkę.

Znicz Pruszków - RTS Widzew Łódź 3:2

D. Mąka 8' -karny, M. Michalski 40' - karny - M. Machalski 33', P.Kubicki 66', P. Czarnowski 79'

Znicz I połowa: Dawid Gargasz - Marcin Rackiewicz, Mateusz Długołecki, Piotr Klepczarek, Rafał Włodarczyk - Konrad Budek, Maciej Machalski, Mateusz Stryjewski, Kamil Włodyka, Paweł Tarnowski - Eryk Sobków

Znicz II połowa:  Piotr Misztal, Przemysław Dwórzyński, Karol Potrzebowski, Michał Michalak, Michał Kucharski, Bartłomiej Faliszewski, Kacper Skibko, Patryk Czarnowski, Mikołaj Szymański, Patryk Kubicki, Karol Popliński

Widzew I połowa: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Krzysztof Wojciechowski, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Rakowski, Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Sebastian Olczak, Daniel Mąka, Michał Miller, Piotr Okuniewicz.

Widzew II połowa: Maciej Humerski - Kamil Tlaga, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak, Patryk Baran, Paweł Broniszewski, Adam Radwański, Mateusz Ostaszewski, Dawid Kamiński, Bartłomiej Niedziela, Daniel Świderski.

ilość komentarzy: 1508, na stronie od 374 dni;

Pixon ale ja nie oceniam Cecherza po sparingach.Przegrali z Pruszkowem trudno zdarza sie.Ja juz wogole go nie oceniam.Dziwie sie,ze jeszcze u nas jest.Dla mnie jest spalony za wiosne.

Oliver, 13.07.2017, 16:36
ilość komentarzy: 144, na stronie od 161 dni;

Pixon5 - zgadzam się z Tobą w 100%

pixon5, 13.07.2017, 11:09

Ja uważam że krytykowanie trenera w okresie przygotowawczym za wyniki sparingów nie ma sensu...sparing to nie mecz ligowy....Cecherzowi się dostanie jak ta drużyna nie zagra w lidze , jest naprawdę bardzo dobrze wzmocniona ,bardzo dobrymi zawodnikami i to ma grać bo innaczej P.Cecherz to  bay....bay..

Widzewiak96, 13.07.2017, 00:47

Dla mnie Cecherz jest skonczony po rundzie wiosennej.I nawet awans w tym sezonie nie zmieni mojej opinii o nim.Sam przyznal po meczu z Polonia,ze druzyna wreszcie przestala sie bac.To oznaczy tyle,ze na wiosne pilkarze byli wystraszeni a on najbardziej

Oliver, 12.07.2017, 23:15

tylko czy jarosław czy przemysław, tą zagadkę może rozwiazać tylko wołoszański (bogusław wołoszański - sensacje XX w.) :-))

p.s. karnety kupione? ;-)

ja na cały sezon

Oliver, 12.07.2017, 23:10

od razu naczelny!!! po prostu zwykły klakier albo nawet sam cecherz :-))) porazka ze spadkowiczem z 1 ligi po szkolnych błędach indywidualnych i w najcięższym momencie okresu przygotowawczego wyraznie wskazuje ze czas na zmiane trenera!!!

Ralfi83, 12.07.2017, 22:33
ilość komentarzy: 631, na stronie od 862 dni;

Klakier hahaha  dobre xD

pixon5, 12.07.2017, 22:08

Jest naczelny klakier Cecherza !!!  ....no cóż porażka zawsze boli ale sparing to sparing tym bym się bardzo nie przejmował ...gorzej że styl grania ten sam  i to jest problem ....

Oliver, 12.07.2017, 20:45

fajnie, juz sie znowu zaczęło :-) cecherz odejdz cecherz to cecherz tamto :-) mam wrazenie ze niektorym bardzo pasuje jak cos przegramy, wygramy skromnie...

Ralfi83, 12.07.2017, 19:38

Srodka jak nie bylo tak nima,  Okuniewicz niech szuka innego klubu co podanie to do rywala, kornery dla gosci bez zmian, wszyscy w bramce a tu ze znicza jebut z 16 i gol. Tak sie zastanawiam po co nam napastnicy jak u Cecherza wszyscy siadaja z forma,  ten chlop to rzadnej taktyki nie ma a zeby napastnik strzelil to musi miec dobre podania, tylko od kogo? Dzida i biegnij za nia albo sie zastaw hahaha moze ktos nadbiegnie

tadeushek, 12.07.2017, 19:34
ilość komentarzy: 246, na stronie od 1391 dni;

W pierwszej połowie prawie cały czas presing to  i  wynik dobry.W drugiej to samo co w lidze czyli czekanie na przeciwnika i babole w obronie.Skutecznośc też jeszcze słaba.

nody64, 12.07.2017, 18:20
ilość komentarzy: 999, na stronie od 929 dni;

znowu nietrafiają setek, 2 z karnego - to już było, a gry i stylu nie ma Cecherz podaj się chłopie do dymisji miej honor odejdź!

rammstein7, 12.07.2017, 17:55
ilość komentarzy: 176, na stronie od 412 dni;