Strona główna » Aktualności » RTS Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0

sobota, 15.07.2017, 17:33; 1382 odsłon, komentarze: 3

RTS Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0M.Radowicz

Widzew zwyciężył w starciu z I-ligowcem!

Sędzia rozpoczął mecz.

Już na początku spotkania, w pierwszej minucie, widzewiacy wywalczyli rzut rożny. Centra nie sprawiła jednak, bramkarzowi Ruchu, większego problemu. W siódmej minucie pojedynku "sam na sam" z golkiperem Ruchu wyszedł Mateusz Michalski. Niestety wynik dalej nie ulega zmianie. Mamy dziesiątą minutę spotkania i faul Michała Millera. Rzut wolny dla zespołu z Chorzowa. Kolejna akcja Widzewa. Adam Radwański przeprowadził solowy rajd, po czym podał do Michała Millera, ten oddał mocny strzał, który jednak wylądował prosto w "koszyczku" bramkarza Ruchu. Mija pierwszy kwadrans gry, faulowany Daniel Mąka i rzut wolny dla łodzian. Po strzale "Mączki" piłka powędrowała jednak daleko nad bramką. Teraz strzałem zakończyli swoją akcję chorzowianie. W odpowiedzi Zieleniecki podał do Świderskiego, który z ostrego kąta oddał mocny strzał po ziemi, piłka o centymetry minęła słupek bramki! Mamy 25 minutę meczu, mocny strzał Marcina Kozłowskiego wylądował na słupku chorzowskiej bramki. W 28 minucie kapitalne, prostopadłe podanie od Świderskiego wykorzystał Michał Miller, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Ruchu. 1:0 dla Widzewa! W 35 minucie szansę na remis zmarnował Miłosz Przybecki. Widzewiacy mieli dużo szczęścia. Uderzenie Nowaka, w 40 minucie spotkania, wyłapał Wolański. Teraz centra Świderskiego, którą wybił jednak Hrdlicka. Po dośrodkowaniu, z rzutu wolnego, Daniela Mąki Widzew będzie miał rzut rożny, do końca minuta. Sędzia zakończył pierwszą część gry. Widzew prowadzi z Ruchem 1:0!

Kilka sekund temu rozpoczęła się druga połowa spotkania!

W 49 minucie kolejne dośrodkowanie Mąki z rzutu wolnego, wynik bez zmian. W 60 minucie zmienił się praktycznie cały skład Ruchu! 65 minuta, dużo gry w środku pola. Widzew kontroluje przebieg spotkania. W 68 minucie Widzewiak sfaulował Widzewiaka i sędzia...odgwizdał rzut wolny dla Widzewa! W 73 minucie, po błędzie defensywy Ruchu, piłkę przejął Ostaszewski, który odegrał do Okuniewicza. Ten, mając wolną, całą bramkę uderzył prosto w bramkarza i zmarnował tą doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku. To powinno być 2:0! Niedokładne dośodkowanie Kamińskiego z rzutu wolnego. Dziesięć minut do końca. Teraz z kolei niecelne dośrodkowanie Daniela Mąki. W 83 minucie ładną akcję zakończoną centrą przeprowadził Kamil Tlaga. Niedziela nie zamknął jednak tej akcji. W 88 minucie rzut rożny dla Widzewa, dośrodkowanie Mąki wypiąstkował bramkarz Ruchu. Futbolówka spadła prosto pod nogi Damiana Kostkowskiego, który skierował piłkę do siatki. 2:0 dla Widzewa! W 90 minucie spotkania strzał Ostaszewskiego wylądował na słupku bramki Ruchu! Szkoda, mogło być 3:0 dla Widzewa!

Sędzia zagwizdał dzisiaj po raz ostatni. Widzew Łódź, w "meczu przyjaźni" pokonuje Ruch Chorzów 2:0!