Nos trenera, Widzew ograł outsaidera!

sobota, 07.10.2017, 19:58; 3053 odsłon, komentarze: 7

Nos trenera, Widzew ograł outsaidera!fot.widzewlodz.pl

Widzew bez kłopotów pokonał beniaminka rozgrywek

Podopieczni Franciszka Smudy zagrali dobry mecz i pewnie pokonali Tura. Dwa gole strzelili dublerzy. "Franz" miał nosa.

Mecz zaczął Widzew. Od razu ruszył też doping Czerwonej Armii. Hej gol, hej gol niosło się pocałym stadionie. Pierwszą dobrą okazje gospodarze mieli po trzech minutach,ale strzałz wolnego Daniela Mąki ugrzązł w nogach zawodników Tura.Dwie minuty później strzelał Mateusz Michalski, ale golkiper gości był na posterunku. Widzew w tych początkowych fragmentach dominował mądrze rozgrywając piłkę i zmuszając gości do biegania za futbolówką. Ta przewaga została udokumentowana w 12. minucie, a bramkę zamykając rzut rożny zdobył Daniel Świderski! Po kwadransie gry na trybunie pod Zegarem zapłonęły race, a kibice zaprezentowali efektowną oprawę. Dym zrac zmusił arbitra do przerania na moment meczu. Po wznowieniu gry jej obraz się nie zmienił. Widzew nadal dyktował warunki na boisku. Trybuny również bawiły się znakomicie, doping rósł z każdą minutą. W 24. minucie sędzia znowu z powodu racowego dymu przerwał spotkanie. W czasie wspomnianej przerwy Damian Kostkowski zmienił Radosława Sylwestrzaka, który zgłosił uraz. Kiedy wreszcie piłkarze ponownie zaczęli grać Widzew przeprowadził bardzo ładną akcję, ale do wrzutki Mateusza Michalskiego nie zdążył Michał Miller,a mogło być 2:0. Kiedy zegar wskazywał 34. minutę Mateusz Maliszewski zmienił kontuzjowanego po powietrznym starciu Adama Radeckiego. Kilka minut później w Sercu Łodzi zagościła dobrze znana Islandia. Widzew atakował i kiedy zegar wkazywał 45.minutę mógł podwyższyć prowadzenie,ale strzał"Ziela"wybili z linii bramkowej obrońcy Tura. Sędzia do pierwszej połowy za te przerwy dorzucił dziewięć minut. W tym czasie Widzew próbował zdobyć drugą bramkę,ale przyjezdni dobrze się bronili i wynik do przerwy już się nie zmienił.

Druga połowa zaczęła się bez dalszych zmian w składach. Od samego początku do ataku ruszyli gospodarze, ale przyjezdni dobrze się bronili. Widzew długo utrzymywał się przy piłce męcząc rywala, W 51. minucie miejscowi mieli rzut rożny, ale nie przyniósł on zagrożenia. W 54.minucie w polu karnym Tura faulowany był Michał Miller,a jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Mąka! W międzyczasie żółty kartonik za atak na "Cinka"obejrzał Andrzej Kosiński. W 60. minucie było 3:0,a wejście smoka zaliczył Olek Kwiek, który moment wcześniej zmienił "Świdra" Prowadzenie 3:0 wprawiło w ekstazę kibiców,a obiektem zawładnęły Cztery trybuny, a chwilę później widzewski Poznań. Na boisku w tym czasie niewiele się zmieniło. Widzew w pełni kontrolował spotkanie. W 74.minucie Michała Millera zmienił "Gołąb" i dwie minuty później strzelił swojego debiutanckiego ligowego gola kończąc akcję całego zespołu. W 79. minucie Kacper Falon zmienił "Mączkę" Pewne prowadzenie nie zadowalało Widzewa, który dążył do kolejnych bramek, a kibice nie szczędzili gardeł. Końcówka spotkania to długie utrzymywanie się przy piłce Widzewa, który demonstrował swoją dojrzałość. Tak i obraz utrzymał siędo końca meczu i Widzew pewnie pokonał rywala.

RTS Widzew Łódź - Tur Bielsk Podlaski 4:0

D. Świderski 12', D. Mąka 54' - karny, A Kwiek 60', D Gołębiewski 76'

Widzew: Maciej Humerski - Marcin Pigiel, Radosław Sylwestrzak (25 Damian Kostkowski), Sebastian Zieleniecki, Marcin Kozłowski - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański, Daniel Mąka (79 Kacper Falon) - Daniel Świderski (59 Aleksander Kwiek), Michał Miller (74 Daniel Gołębiewski)

Rezerwowi: Patryk Wolański, Damian Kostkowski, Bartłomiej Rakowski, Kacper Falon, Bartłomiej Niedziela, Aleksander Kwiek, Daniel Gołębiewski.

Tur: Patryk Sidun - Tomasz Porębski, Andrzej Kosiński, Karol Kosiński (55 PawełDrażba), Patryk Niemczynowicz (61 MaciejZieniewicz), Paweł Łochnicki, Andrzej Lewczuk (83 Piotr Kosiński), Adam Radecki (34 Mateusz Maliszewski), Dawid Ostaszewski, Krystian Kulikowski, Łukasz Popiołek.

Rezerwowi: Mirosław Dziedzic - Mateusz Nakielski, Mateusz Maliszewski, Piotr Kosiński, Marcin Fiedorowicz, Paweł Drażba, Maciej Zieniewicz.

Żółte kartki: M.Michalski, D. Mąka (Widzew) A.Kosiński(Tur)

Czerwone kartki:

Sędzia: Piotr Chojnacki

Patryk Łapka

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

piotrasnit, 08.10.2017, 11:11
ilość komentarzy: 4109, na stronie od 3580 dni;

Taka zmiana Kwieka jest jak najbardziej uzasadniuna. Umie przytrzymac bramę strzelił pięktą z pomyślunkiem. Śmiem twuerdzić ż Świder by zabił bramkarza.A na więcej minu Kwiek nie na siły i ochoty. Dobry ruch.

Widzewiak96, 08.10.2017, 00:20
ilość komentarzy: 1848, na stronie od 430 dni;

Swoja droga dziwie sie kto ich z tym wpuszcza na stadion?
Skonczy sie tak,ze Murapol zabierze dupe w troki i Smuda tez da sobie spokoj a my bedziemy sie kisic w III-ej lidze z kolejnym Cecherzem i liczyc na cud a moze sie uda awansowac.Powiem szczerze,ze wyjebane mam na to czy zamkna stadion czy nie skoro zarzad pozwala wpuszczac tych polglowkow z racami.Z drugiej strony zastanawiam sie czy to nie jest celowa robota z tymi racami i czy nie robia to ludzie,ktorzy z Widzewem nic wspolnego nie maja.Roznie moze byc.

Widzewiak96, 08.10.2017, 00:17

Zwyciestwo jak trzeba i cieszy.Chociaz liczylem na 6:0.Co do zegarowcow.Jak zamkna stadion to wtedy zabawa im sie skonczy.A pozniej niech narzekaja,ze policja taka a wojedowa taki.
Zreszta szkoda slow
Bo trzeba bylo by wulgarnie.

astan1, 07.10.2017, 21:01
ilość komentarzy: 16, na stronie od 575 dni;

Wojewoda nie zamknie trybuny, a cały stadion. Niektórzy chyba zapominają, że były race w ostatnim meczu poprzedniego sezonu i kara cały czas wisiała. Zatorowcom właśnie odwiesił karę i zamknął dwa sektory na trybunie. Nas pojedzie na maksa.

Kurwa, jak można być takim debilem i odpalić piro, wiedząc że jest to woda na młyn dla zjebanego wojewody.

bomig1, 07.10.2017, 20:09
ilość komentarzy: 101, na stronie od 817 dni;

rtsmario   - masz rację   popieram cię .

Ralfi83, 07.10.2017, 19:02
ilość komentarzy: 729, na stronie od 918 dni;

Nie widac roznicy miedzy nimi a naszymi, porazka normalnie. No tak sa zmobilizowani na Widzew, widac ze tu polowa skladu sie nie naddaje do grania

rtsmario, 07.10.2017, 18:25
ilość komentarzy: 16, na stronie od 476 dni;

żal patrzeć, jak kilku idiotów pod zegarem psuje cały mecz. Wojewoda tylko na to czeka i zamknie im trybunę. Jeżeli nie zależy im na wspieraniu Widzewa w kolenych meczach, to co z nich za kibice??? Jak można być tak bezmyślnym...