Strona główna » Aktualności » III liga gr. 1: Podsumowanie 11. kolejki

III liga gr. 1: Podsumowanie 11. kolejki

poniedziałek, ponad tydzień temu, 09.10.2017; 578 odsłon, komentarze: 0

Czas na podsumowanie minionej serii gier.

21. - tyle bramek padło na boiskach trzeciej ligi grupy pierwszej w trakcie minionej kolejki ligowej. Niniejsze podsumowanie nie zawiera meczu drużyny Legii II Warszawa z zespołem Ursusa Warszawa, które zostało przełożone na - 11. października - na godzinę 18:00. Powodem przełożenia meczu legionistów były występy zawodników tej drużyny w Kadrach Narodowych.

SPADEK FORMY EKIPY MARCINA PŁUSKI

Naszą opowieść o jedenastej kolejce rozpoczynamy od wizyty w Nowym Dworze Mazowieckim. A tam Świt podejmował ekipę Pelikana Łowicz. Łowiczanie w poprzedniej kolejce odprawili z kwitkiem wygrywając 4:1 ekipę Victorii Sulejówek. Natomiast drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki wygrała z GKS Wikielec 2:4. Zawodnicy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki ruszyli do zdecydowanych ataków już od samego początku rywalizacji piątkowej. Jednak w początkowej fazie spotkania dyspozycja strzelecka Świtu pozostawiała wiele do życzenia. Drużyna Pelikana Łowicz starała się odgryzać gospodarzom. Prowadzenie dla ekipy Świtu dał w 19. minucie meczu - Kamil Wiśniewski, a bramka dla Świtu padła, po błędzie formacji defensywnej Pelikana. Kolejną bramkę dla Świtu uzyskał w sytuacji sam na sam z Danielem Maliną - Marcin Kozłowski. Do przerwy więcej bramek już nie było i team Świtu Nowy Dwór Mazowiecki prowadził 2:0 z Pelikanem Łowicz. Po przerwie piłkarze Pelikana zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Sytuacja ta doprowadziła do strzelenia bramki na 3:0 dla Świtu, a bramkę strzelił Marcin Kozłowski. Bramka na 3:0 dla Świtu padła w 49. minucie meczu. Kolejna faza meczu przyniosła spowolnienie w grze Świtu, ale zespół ten miał pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Nadzieje w serca zespołu łowickiego wlał Daniel Bończak. Dodajmy, iż gol Daniela Bończaka został strzelony na skutek dobrego rozegrania rzutu rożnego. Wynik meczu na 4:1 ustalił Mariusz Gabrych w 73. minucie i Świt zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Pelikanowi Łowicz pozostaje szukać punktów w kolejnych meczach.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)

Bramki: Kamil Wiśniewski 19', Marcin Kozłowski II 38', 50', Mariusz Gabrych 73' - Daniel Bończak 65'.
************************

TYM RAZEM REMIS

Dwa mecze sobotnie rozegrano o godzinie 15:00. W pierwszym zmierzyły się ekipy MKSu Ełk i Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Drużyna Drwęcy w poprzedniej serii meczów doznała porażki u siebie z zespołem Widzewa Łódź 1:3. Natomiast MKS pokonał pewnie zespół Ursusa Warszawa 0:3. Mecz w Ełku rozpoczął się od dwóch zupełnie różnych uroczystości. Mateusz Furman i Wojtek Kuriata otrzymali pamiątkowe koszulki od Zarządu za 50 występów w MKS-ie. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć, po członku władz MKSu - Stanisławie Lewandowskim. Przechodząc do meczu, to już na samym jego początku ekipa ełcka groźnie zaatakowała. Ataki ełczan przyniosły skutek w 5. minucie, kiedy to bramkarza Drwęcy pokonał - Michał Świderski. Do przerwy wynik meczu brzmiał 1:0 dla MKSu Ełk. Nie mniej zespół Drwęcy jest groźną drużyną, co już nie jeden raz udowodnili w rozgrywkach ligowych. Bramkę wyrównującą Drwęca strzeliła w 70. minucie - Ołech Majik. Ogólnie spotkanie w Ełku było bardzo emocjonujące i wyrównane. Wynik rywalizacji uznać trzeba za sprawiedliwy.

MKS Ełk - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (1:0)

Bramki: Michał Świderski 5' - Ołech Majik 70'

KRYZYS OLIMPII ZAMBRÓW

Drugim meczem, który był rozgrywany o godzinie 15:00 był pojedynek Olimpii Zambrów z Huraganem Morąg. Olimpia Zambrów w poprzedniej kolejce uległa ekipie Sokoła Aleksandrów Łódzki w Aleksandrowie 2:0. Z kolei Huragan Morąg przegrał u siebie z Legią II Warszawa 1:3. Zespół z Morąga w konfrontacji z Olimpią Zambrów wystąpił bez jednego ze swoich kluczowych zawodników kapitana drużyny Tomasza Szawary. W pierwszej połowie na boisku oglądaliśmy dużo walki, a także mnóstwo niedokładności zarówno w grze ekipy z Morąga, jak również Olimpii Zambrów. Drużyna Huragana zaprzepaściła doskonałą sytuację w 26. minucie, kiedy to piłka odskoczyła znajdującemu się w polu karnym zambrowian - Pawłowi Galikowi i jego strzał z ostrego kąta nie miał szans powodzenia. Zespół Olimpii starał się posyłać dużo centr w pole karne Huragana, lecz bardzo dobrze był dysponowany Mateusz Lawrenc. Zawodnik ten nie oszczędzał się i doznał urazu, po jednej z interwencji i musiał opuścić boisko w przerwie meczu. Pierwsza połowa bezbramkowa. Zespół Huragana Morąg na drugą część wyszedł bardzo mocno zmotywowany. Bogdanowicz jak i Bogdański przestrzelili na przestrzeni między 47. i 49. minutą, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Wynik rywalizacji otworzył skutecznie wykonując rzut karny Rafał Maciążek. A jedenastkę podyktowano za faul na Rafale Kruczkowskim w 53. minucie. Już w cztery minuty później na 0:2 podwyższył Paweł Galik. Drużyna Olimpii złapała kontakt po golu Kamila Jackiewicza w 67. minucie. Jak się później okazało bramka Kamila Jackiewicza ustaliła wynik meczu na 0:2 dla Huragana Morąg. Olimpia Zambrów myśli o powrocie do drugiej ligi musi odłożyć na przyszły sezon. Natomiast Huragan odniósł czwarte zwycięstwo wyjazdowe w obecnych rozgrywkach.

Olimpia Zambrów - Huragan Morąg 1:2 (0:0)

Bramki: Kamil Jackiewicz 67' - Rafał Maciążek 53' (k), Paweł Galik 57'.

WARTA ZWYCIĘSKA

Do Sieradza zawitał zespół outsidera rozgrywek GKS Wikielec, który zgromadził do tej pory jeden punkt. Warta Sieradz w poprzedniej kolejce ligowej pokonała TURa Bielsk Podlaski 0:4. GKS Wikielec przegrał 2:4 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Już sytuacja w 4. minucie omawianego spotkania ustawiła cały mecz, kiedy to bramkę na 1:0 dla Warty Sieradz zdobył Maciej Łabędzki. Zespół sieradzki miał zdecydowaną przewagę w pierwszej części spotkania. I w pełni zasłużenie prowadził do przerwy 1:0. Ekipa z Wikielca nie mając nic do stracenia zabrała się do lepszej gry w drugiej części meczu. Drużyna GKSu Wikielec miała sytuacje, lecz nie potrafiła zdobyć bramki na 1:1. Korzystnie w zespole GKSu zaprezentowali się Białorusin Igor Pitsyk i Bartosz Wrzosek pozyskany z GKSu Bełchatów. Wynik meczu na 2:0 dla Warty Sieradz ustalił na osiem minut przed końcowym gwizdkiem - Wiktor Płaneta.

Warta Sieradz - GKS Wikielec 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Łabędzki 4', Wiktor Płaneta 82'.

STRACONE PUNKTY W KOŃCÓWCE

W Sulejówku Victoria podejmowała zespół Polonii Warszawa. Polonia Warszawa uprzednio zremisowała 1:1 z Sokołem Ostróda, a Victoria przegrała z Pelikanem Łowicz 4:1. Zespól Victorii Sulejówek miał zdecydowaną przewagę w przekroju meczu. Polonia próbowała zagrozić bramce Victorii tylko jeden raz w trakcie całej pierwszej połowy. Przewaga Victorii została udokumentowana w 11. minucie, a gola strzelił Wojciech Wocial. Do przerwy Victoria prowadziła 1:0 będąc ekipą zdecydowanie lepszą i dojrzalszą. W drugiej połowie padła bramka dla Victorii, której arbiter nie uznał. Victoria stwarzała sytuacje, lecz nadal było 1:0. Piłka nożna nie jest sprawiedliwą dyscypliną. Przekonała się o tym Victoria w końcówce meczu dość brutalnie, jak Polonia Warszawa doprowadziła do remisu - Marcin Bochenek. W Sulejówku remis Victorii z Polonią Warszawa 1:1.

Victoria Sulejówek - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Wojciech Wocial 11' - Marcin Bochenek 90 '.

NIEOCZEKIWANA PORAŻKA

Do Ostródy na mecz z tamtejszym Sokołem wybrała się ekipa ŁKSu 1926 Łomża. Sokół w poprzedniej kolejce zremisował z Polonią Warszawa 1:1. Natomiast ekipa ŁKSu 1926 Łomża uległa u siebie Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:1. Zawodnicy z Ostródy wzięli się od samego początku do pracy. Bardzo aktywna była lewa flanka, gdzie Michał Jankowski z Łukaszem Buczkowskim starali się szukać podaniami napastników. Dogodną okazję do otwarcia wyniku meczu zmarnował Arkadiusz Gajewski z 5. metrów nie trafił do bramki łomżyńskiej. Następnie w 15 minucie, kiedy szarżującego Łukasza Buczkowskiego od tyłu faulował mający już na swoim koncie żółty kartonik Damian Gałązka, ale za to przewinienie arbiter nie ukarał zawodnika gości drugim upomnieniem. Drużyna Sokoła Ostróda miała optyczną przewagę pierwszej odsłonie, ale wynik meczu otworzyli goście Rafał Maćkowski, po rykoszecie od Adriana Korzeniewskiego, otworzył wynik meczu w 38. minucie i ŁKS 1926 Łomża prowadził do przerwy 0:1. Kiedy już ku końcowi zbliżał się pierwszy kwadrans drugiej połowy, to na 0:2 podwyższył Damian Gałązka. Natomiast Marcin Paczkowski w 76. minucie zdobył bramkę kontaktową dla Sokoła Ostróda. Mimo licznych okazji drużynie Sokoła Ostróda nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Sokół Ostróda - ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:1)

Bramki: Marcin Paczkowski 76' - Rafał Maćkowski 38', Damian Gałązka 57'.

PLANOWE ZWYCIĘSTWO

W Łodzi Widzew Łódź zmierzył się z TURem Bielsk Podlaski. Widzew Łódź uprzednio zanotował zwycięstwo nad Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:3. Zespół TURa Bielsk Podlaski z kolei uległ u siebie Warcie Sieradz 0:4. Widzew w tych początkowych fragmentach dominował mądrze rozgrywając piłkę i zmuszając gości do biegania za futbolówką. Ta przewaga została udokumentowana w 12. minucie, a bramkę zamykając rzut rożny zdobył Daniel Świderski. W 55..minucie w polu karnym TUR faulowany był Michał Miller, a jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Mąka. W 62. minucie było 3:0, a wejście smoka zaliczył Aleksander Kwiek , który moment wcześniej zmienił Daniela Świderskiego. Wynik meczu ustalił Daniel Gołębiewski. Widzew Łódź zwyciężył planowo.

Widzew Łódź - TUR Bielsk Podlaski 4:0 (1:0)

Bramki: Daniel Świderski 12', Daniel Mąka 55' (k), Aleksander Kwiek 62', Daniel Gołębiewski 77'.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów.
Sprawozdanie z meczu Widzewa.
Bramki z meczu Widzewa.

LIDER SKUTECZNY

W Tomaszowie Mazowieckim zmierzyły się ekipy tamtejszej Lechii i Sokoła Aleksandrów Łódzki. Lechia w poprzednim meczu pokonała ŁKS 1926 Łomża 0:1. Sokół Aleksandrów Łódzki natomiast pokonał 2:0 Olimpię Zambrów. Po kwadransie w Tomaszowie Mazowieckim mieliśmy bezbramkowy remis. Kamil Żylski i Kamil Szymczak próbowali zaskoczyć golkiperów Lechii i Sokoła. Pierwsza połowa nie dostarczyła zbytnich emocji. Pierwszą bramkę mieliśmy w 58. minucie, kiedy to Damian Bierżyński znalazł Bartosza Mroczka i było 0:1 dla Sokoła Aleksandrów Łódzki. Stracona bramka nie podłamała Lechii. Gospodarze zaczęli naciskać na drużynę Sokoła. Kamil Szymczak mógł wyrównać, ale dobrze dysponowany był Michał Brudnicki. Tomasz Bogołębski zdobył drugiego gola dla Sokoła Aleksandrów Łódzki i w meczu na szczycie aleksandrowianie pokonali Lechię 0:2. Co prawda Lechia trafiła w 78. minucie do siatki Sokoła, ale arbiter nie uznał bramki dopatrując się przewinienia zawodnika tomaszowskiego.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:0)

Bramki: Bartosz Mroczek 58', Tomasz Bogołębski 73'.

Ligowe podium: Sokół Aleksandrów Łódzki - 28. pkt., Widzew Łódź - 26. pkt., Lechia Tomaszów Mazowiecki - 23. pkt. Strefa spadkowa: Warta Sieradz - 11. pkt., TUR Bielsk Podlaski - 3. pkt., GKS Wikielec - 1. pkt.