Podsumowanie XVI kolejki III ligi gr. I

poniedziałek, 5 dni temu, 13.11.2017; 578 odsłon, komentarze: 0

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej dobiegła końca.

Świt górą

Pierwszy mecz przedostatniej kolejki w tej rundzie odbył się w piątek 10 listopada. W Sulejówku na przeciw siebie wyszły Victoria oraz nowodworzański Świt. Zaskakująco dobrze radząca sobie w tegorocznych rozgrywkach Victoria była lekkim faworytem przed meczem. Swoją przewagę pilkarze z Sulejówka szybko nawet podkreślili strzelając gola w 17. minucie, kiedy to pod bramką rywala skutecznością zaimponował Wojciech Gorczyca. Na wyrównanie trzeba było czekać do 41. minuty, kiedy to gola zdobył dla Świtu Sebastian Cuch. Po przerwie lepsi okazali się przyjezdni za sprawą Marcina Kozłowskiego, który w 58. minucie ustanowił wynik spotkania na 1:2.

Victoria Sulejówek- Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)

[1:0] W. Gorczyca 17'

[1:1] S. Cuch 41'

[1:2] M. Kozłowski 58'

Kwadrans

Tyle czasy wystarczyło, aby MKS Ełk zaliczył swoje czwarte zwycięstwo w sezonie. Co prawda, ełczanie przypłacili trzy punkty stratą jednego zawodnika w tym meczu, który po dwóch zółtych kartkach musiał opuścić plac gry. Walczący w niesportowym stylu Hubert Mularczyk zszedł na piętnaście minut przed końcem meczu, ale to nie on tak na prawdę stał się bohaterem spotkania. Ten status oddany powinien zostać Patrykowi Gondkowi, który w 15. minucie meczu zdobył gola, który później okazał się na miarę wygranej.

ŁKS 1926 Łomża- MKS Ełk 0:1 (0:1)

[0:1] P. Gondek 15'

Huragan spustoszył Wikielec

Prawdziwe pilkarske święto mieli kibice, którzy nie zważając na pogodę wybrali się w sobotę 11 listopada na obiekt GKS Wikielec. Zbierający w ostatnim czasie pochwały beniaminek stanął na przeciwko bardzo dobrze dysponowanego w tym sezonie Huragana. Morążanie swoją wyższość szybko chcieli podkreślić i na pierwsze wyniki nie trzeba było długo czekać. Zanim Huragan jednak objął prowadzenie, to pierwszą dogodną sytuację mieli zawodnicy gospodarzy. Już w 8. minucie ekipa GKS miała rzut karny, ten jednak został niewykorzystany przez Borysa Piórkowskiego. Jak mawia stare i znane porzekadło, niewykorzystane sytuację się mszczą i los sprawił, że zmarnowana okazja na gola została w późniejszym czasie wykorzystana przez piłkarzy przyjezdnych. W 12. minucie rzut karny dostali pilkarze z Morąga, a do piłki podszedł Rafał Maciążek, który pokonał bramkarza rywali. W 29. minucie było już 0:2 za sprawą Pawła Galika. Tuż przed przerwą jednak gola kontaktowego zdobył Piotr Kacperek. Pzywrócone nadzieje wikieleckim kibicom na nic się zdały, bo po przerwie dominowała już jedna drużyna, którą był Huragan. W 58. minucie wynik meczu podwyższył Piotr Karłowicz, a kilka minut później goście grali w przewadze po tym jak z boiska wyproszony został Piotr Kaceperek. Rywalizacja w przewadze dała jeszcze więcej szans na zwycięstwo i kolejne gole przyjezdnym. W 79. minucie swojego gola strzelił również skuteczny w tym sezonie Joao Ciricuma. Cztery minuty później szanse się wyrównały jednak po tym, jak boisko z powodu dwóch żółtych kartek opuścic musiał Rafał Maciążek. Ostatni akcent w meczu należał do włoskiego snajpera- Giovaniego Parizotto, który w 90. minucie zamknął wynik meczu.

GKS Rolimpex Wikielec- Kaczkan Huragan Morąg 1:5 (1:2)

Wymiana ciosów

Wielkie emocje przeżywali kibice w Aleksandrowie Łódzkim. Tamtejszy Sokół jako lider podejmował Finishparkiet Drwęcą, czyli drużynę z czołówki tabeli. Dla gospodarzy mecz ten był niezwykle ważny, gdyż tuż za plecami czaił się Widzew. W okresie pierwszej połowy brakowało goli. Fani czekać musieli dopiero do 45. minuty i co ciekawe wynik otowrzył zespół przyjezdnych. Strzelcem gola okazał się Patryk Miarka. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać, bo w 56. minucie sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Chojecki. W 68. minucie ponownie objęli prowadzenie goście. Grzegorz Domżalski wpisał się na listę strzelców, ale jego radość nie trwała zbyt długo, gdyż już dwie minuty później do remisu doprowadził Kamil Żylski.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki- Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (0:1)

[0:1] P. Miarka 45'

[1:1] Ł. Chojecki 56'

[1:2] G. Domżalski 68'

[2:2] K. Żylski 70'

Lider jest w Łodzi

O ile Sokół patrzył się na wyczyny Widzewa, o tyle łodzianie zyli również meczem aleksandrowian. Głównie jednak trzeba było skupic się na pojedynku w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia będąca w niezłej formie deptała widzewiakom po piętach i zwyciestwo gości nie było rzeczą tak oczywistą przed rozpoczęciem pojedynku. Widzewiacy jednak szybko objęli prowadzenie, dzięki czemu kibice przyzwyczajeni do walki od pierwszej do ostatniej minuty z pozytywnym nastawieniem mogli oczekiwać pewnego zwycięstwa swoich pupili. Radość w 13. minucie dał Mateusz Michalski, ostatnio krytykowany. Teraz jednak błyskotliwy pomocnik mógł znowu pokazać swój kunszt. Widzew jednak ma problem ze swoimi byłymi zawodnikami. Nie inaczej było teraz. Jakub Rozwandowicz w 43. minucie wyrównał stan meczu i tym samym przypomniał się swojemu dawnemu klubowi, który na niego nie stawiał. Po przerwie na gola ze strony Widzewa nie trzeba było czekać zbyt wiele. Daniel Świderski odblokował się po pięciu kolejkach i ponownie wpisał się na listę strzelców. Wynik już sie nie zmienił, a Widzew zgodnie z oczekiwaniami kibiców zajął fotel lidera.

Lechia Tomaszów Mazowiecki- RTS Widzew Łódź 1:2 (1:1)

[0:1] M. Michalski 13'

[1:1] J. Rozwandowicz 43'

[1:2] D. Świderski 56'

Pelikan poległ

Aż sześć goli obejrzeli kibice w Łowiczu. Pelikan podejmował Olimpię Zambrów. Obie drużyny trzymają się w środku tabeli i z pewnością chciały się pokazać z lepszej strony. Pierwszy gol padł dopiero w 35. minucie za sprawą Emila Łupińskiego, który wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Po przerwie trenerzy odmienili swoje zespoły tak, że te odzyskały skuteczność. W 50. minucie stan meczu wyrównał Sebastian Kaczyński, ale radość trwała tylko osiem minut, bo na 1:2 gola zdobył Mateusz Butkiewicz. Niedługo potem w 62. minucie Michał Kuczałek podwyższył prowadzenie, ale łowiczanie dwie minuty potem zdołali zdobyć swojego drugiego gola. Autorem Michał Adamczyk. Kamil Jackiewicz w 82. minucie zamknął wynik spotkania, dzięki czemu Olimpia wracała z Łowicza z kompletem punktów.

Pelikan Łowicz- Olimpia Zambrów 2:4 (0:1)

Bezbramkowe derby

Podczas derbów między Polonią Warszawa a rezerwami Legii dla obu stron nie było wielu momentów radości. Mimo starań, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nie padła nawet żadna bramka.

Polonia Warszawa- Legia II Warszawa 0:0 (0:0)

Ursus zatrzymany przez Tura

Niespodzianką jest strata punktów przez warszawski Ursus, który nie zdołał zdobyć kompletu punktów w Bielsku Podlaskim. Mało tego, zawodnicy ze stolicy nie zdobyli nawet gola. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Tur Bielsk Podlaski- Ursus Warszawa 0:0 (0:0)

Sokół wyłowił punkty

Zacięty pojedynek miał miejsce w Ostródzie. Tamtejszy Sokół podejmował Wartę Sieradz. Przez dłuższy czas kibice nie mieli okazji cieszyć się z gola swoich ulubieńców aż do 82. minuty, kiedy jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcin Paczkowski.

Sokół Ostróda- Warta Sieradz 1:0 (0:0)

[1:0] M. Paczkowski 82'