Strona główna » Kibice » Okiem kibica : Zapaliła się lampka ostrzegawcza

Okiem kibica : Zapaliła się lampka ostrzegawcza

wtorek, 26.09.2017, 19:10; 5440 odsłon;

Czas na małą refleksję.

Jako kibic Widzewa przeżyłem niezwykłą huśtawkę nastrojów na początku obecnego sezonu. Już na jego starcie dowiedziałem się, że nowym właścicielem Widzewa stanie się firma Murapol i rzeczywiście tak się stało. Kilkanaście dni później rozpoczął się sezon i od razu gorzka pigułka do przełknięcia - porażka, która miała miejsce  na inaugurację rozgrywek. Beniaminek z Sulejówka pokonał naszą drużynę.

Niespełna dwa dni po porażce w Sulejówku, pierwsza ważna decyzja nowych władz Widzewa. Ze stanowiskiem trenera żegna się Przemysław Cecherz. Jego miejsce zajmuje legenda Widzewa Franciszek Smuda!!! Piąte podejście do Widzewa. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czy teraz nadejdą lepsze czasy dla czerwono - biało - czerwonych? Pierwszy mecz na ławce trenerskiej zakończył się sukcesem. Pierwsza wygrana z ekipą Świtu. Kilka kolejek później nadeszła potyczka w Ząbkach, z rezerwami Legii Warszawa. Co ważne, ta potyczka mimo ciężkich chwil, okazała się zwycięska! Po drodze były jeszcze wygrane mecze w Okręgowym Pucharze Polski i nadeszło spotkanie z Olimpią Zambrów. 90 minuta gry i młodziutki Kacper Falon, w dniu swoich urodzin, doprowadził trybuny do euforii !! UFF... odetchnąłem w głębi duszy. Nadszedł mecz w Morągu, zaczęło się dobrze. 51 minuta i Daniel Świderski umieszcza piłkę w siatce przeciwnika! Kolejne minuty to napór Widzewa. Na początku indywidualna akcja Radwańskiego i piłka ląduje na poprzeczce. Następnie strzał Mąki z wolnego, na róg, instynktownie wybija bramkarz gospodarzy. Niestety w 77 minucie Wolański musi wyciągać piłkę z siatki. Mimo kolejnych ataków mojej ukochanej drużyny wynik się nie zmienił i z Morąga wywieźliśmy tylko jedno oczko.

Pomyślałem, „przecież każdemu się zdarza, w piątek zdobędziemy kolejne trzy oczka i mimo remisu nadal utrzymamy pozycję lidera trzeciej ligi grupy pierwszej". Nadszedł upragniony piątek i godzina  19:10. Mimo remisu w poprzedniej kolejce, trybuny wypełniły się po brzegi kibicami, którzy już w czwartej minucie po główce Sylwestrzaka eksplodowali radością! W kolejnych minutach atakowaliśmy, z rozmachem i pasją. Piłka, jak na złość, nie chciała wpaść do bramki gości po raz drugi. Po zmianie stron ataki nie ustawały, ale brakowało ostatniego podania i wciąż było zaledwie jeden zero. Wtedy powiedziałem do mojego kolegi „zobaczysz, w końcu nam strzelą gola".... No i wykrakałem. Padła bramka wyrównująca dla Ursusa, a z trybun rozległo się głośne: Nic się nie stało. Mieliśmy 20 minut na to, aby zmienić wynik na naszą korzyść. Na kilka minut przed końcem Daniel Mąka trafił do bramki, stadion oszalał z radości. Po chwili patrzę na głównego arbitra zawodów, który unosi rękę do góry. To oznacza, że bramka nie została uznana! Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie było. Mimo huraganowych ataków, wynik nie uległ już zmianie i drugi z rzędu mecz kończy się podziałem punktów. Co prawda, wciąż nie zaznaliśmy goryczy porażki pod wodzą naszego kochanego trenera, ale w dwóch ostatnich meczach zamiast sześciu oczek zdobywamy zaledwie dwa! I tu należy przypomnieć, że w poprzednim sezonie również zaczęliśmy tracić seryjnie punkty, których niestety później nie udało się już nadrobić.

Zadam więc pytanie. Czy od zawodników typu Kwiek, Gołębiewski, czy Mąka, nie powinno wymagać się więcej? Pewnie wielu z was pomyśli tak, jak ja wcześniej myślałem, że zdecydowanie tak, ale należy pamiętać, że trener Franek Smuda przyszedł całkiem niedawno. Pamiętam, jakby to było wczoraj, kiedy zrobiłem sobie z nim zdjęcie przed meczem z Wartą Sieradz. Dzięki temu spełniłem swoje marzenie, na które czekałem wiele lat! Po chwili zapytałem - trenerze, jaki wynik dziś będzie? Na co trener Smuda odpowiedział - dziś Ci tego jeszcze nie powiem, ale zadaj mi to samo pytanie za dwa miesiące. Zatem apeluję do zawodników. Wiecie, gdzie jesteście? Jakiego klubu koszulkę nosicie? Jaką macie za sobą wspaniała publiczność i kapitalnego trenera? Więc zagrajcie dla nich i dla siebie, aby taka sytuacja jak rok temu się nie powtórzyła. Na pewno się ze mną wszyscy zgodzicie, że kibice to już Liga Mistrzów jak w jednym z wywiadów powiedział Mateusz Michalski. Panowie apeluję do Was ja i cała kibicowska społeczność: zagrajcie tak, jak na Widzew przystało! Tak, jak oczekuje od Was trener i kibice, bo taki klub jak Widzew zwyczajnie nie zasługuje na kolejny sezon w trzeciej lidze!!

A do Was drodzy Bracia i Siostry również apeluję. Pokażmy właśnie teraz, w tym trudnym dla naszego ukochanego klubu momencie, że mogą na nas liczyć!! Ja wierzę, że w niedzielę Widzew znów powróci na zwycięską ścieżkę, ale jeśli tak się nie stanie, wypełnijmy Serce Łodzi 7 października do ostatniego miejsca i pokażmy, że jesteśmy z tym klubem na dobre i na złe. Pamiętajmy, jak to mówił nasz "Zibi": Widzew można ugiąć ale nie można go złamać.

ubranka niemowlęce

Dziś 1 listopada warto wspomnieć o tych, których już niestety nie ma z nami.

Pięściarze Widzewa powalczą w Radomsku

piątek, 13.10.2017, 17:00;

Tym razem w Radomsku prezentować swoje umiejętności bokserskie będą mogli zawodnicy z Łodzi.