Strona główna » Koszykówka » Energa pokazała miejsce w szeregu

Energa pokazała miejsce w szeregu

niedziela, ponad tydzień temu, 08.01.2017; 1662 odsłon;

Mariusz Radowicz

Widzewianki przegrały w Toruniu.

Podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego walkę o ligowe punkty w 2017 roku zaczęły w mieście Mikołaja Kopernika, gdzie mimo walki widzewianki niestety wysoko przegrały z tamtejszą Energą.

Pierwsze sekundy spotkania to udane akcje łodzianek. Po dwóch dobrych rzutach Julii Drop Widzew prowadził 2:4. Chwilę później do głosu doszła Darxia Morris rzucając za trzy oczka, ale odpowiedź gości była błyskawiczna. Rzut Oli Pawlak był skuteczny i na niespełna sześć minut przed końcem I kwarty Energa prowadziła 9:8. Późniejszy fragment gry to mocniejsza obrona gospodyń, które wyprowadzały dobre kontry. Po dwóch z nich najpierw Emilia Tłumak trafiła za trzy, a chwilę później swoją dwójkę dorzuciła Darxia Morris. Moment później skutecznie rzuty wolne wykonała Kelly Cain i zrobiło się 16:8 dla miejscowych. W dalszej części pierwszej kwarty torunianki osiągnęły przewagę i spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie Toruń Areny i po pierwszej kwarcie Energa prowadziła 18:12.

Druga kwarta zaczęła się od skutecznej akcji widzewianek, na którą równie dobrze odpowiedziały koszykarki z Torunia i na niecałe dziewięć minut przed przerwą na tablicy świetlnej toruńskiej hali widniał wynik 23:17 dla gospodyń. W późniejszych minutach skuteczne wolne  wprowadzonej Nicole Micael doprowadziły do powiększenia przewagi Energii. Kilkanaście sekund później skuteczny rzut Darxie Morris i wynik w Toruniu zzaczął odjeżdzać. Na sześć minut przed przerwą za trzy rzuciła Julie McBride, a chwilę później kolejna trójka miejscowych sprawiła, że rezultat spotkania nie wyglądał dobrze. Walczące łódzkie koszykarki próbowały zmniejszać dystans do rywalek, ale na niecałe pięć minut przed przerwą Energa prowadziła 36:23. Późniejsze minuty to dwie dobre akcje Magdaleny Pisery i na trzy minuty przed przerwą na świetlnej tablicy widniał wynik 38:29. Im bliżej jednak przerwy, tym większa była niestety skuteczność gospodyń. Koszykarką Widzewa szczególnie dała się we znaki Darxia Morris, która raz po raz nękała łódzką defensywę i na przerwę widzewianki schodziły przegrywając 31:46.

Trzecia kwarta zaczęła się od punktów miejscowych, a wynik podwyższyła Julia Adamowicz, a chwilę później była koszykarka Widzewa dorzuciła trójkę i na tablicy widniał już wynik 53:33. Kilkanaście sekund później kolejna trójka Adamowicz i zrobiło się już 56:33. Kolejne minuty to dalszy popis Energii i Julii Adamowicz, która najpierw rzuciła kolejna dwa oczka, a potem asystowała przy punktach Kelly Cain i na niecałe pięć minut przed końcem kwarty Energa prowadziła 60:33. Później punkty po rzucie Aleksandry Pawlak wreszcie zdobyły łodzianki, ale moment później kolejna trójka - tym razem Moniki Radomskiej i wynik był już bardzo wysoki. Gospodynie prowadziły 66:40. Na niecałą minutę przed końcem III kwarty przewaga torunianek jeszcze wzrosła po skutecznych rzutach Darxie Morris i Julie McBride i przed czwartą kwartą Energa prowadziła 69:46.

Ostatnia część gry to spokojna gra gospodyń, które nie forsowały tempa i umiejętnie kontrolowały grę. Na ponad siedem minut przed końcem meczu gospodynie pewnie prowadziły z Widzewem 74:54. W późniejszych minutach łodzianki próbowały odrabiać straty za sprawą rzutów Aleksandry Pawlak, ale strata do gospodyń była zbyt duża. Na niecałe pięć minut przed końcową syreną łodzianki przegrywały 59:81. Im bliżej końca gry tym większą ochotę do niej wykazywały koszykarki Energii, a widzewianki momentami były po prostu bezradne. Na niecałe dwie minuty przed końcową syreną i kolejnych punktach Darxie Morris na tablicy świetlnej widniał wynik 86:59. Na kilka sekund przed końcem meczu torunianki dorzuciły kolejną trójkę i ostatecznie wygrały 89:59.

Energa Toruń - Cosinus Widzew Łódź 89:59

(18:12, 28:19,23:15, 20:13)

Punkty:

Energa: Julie McBride 11, Monika Radomska 9, Julia Adamowicz 9, Weronika Gajda 8, Emilia Tłumak 6, Darxia Morris 25, Nicole Micael 5, Kelly Cain 16

Cosinus Widzew: Magdalena Kruszyńska 6, Sylwia Bujniak 1, Magdalena Pisera 4 , Angela Beadle 14, Julia Drop 13, Klaudia Gertchen 2, Aleksandra Pawlak 17, Roddreka Rogers 2