załóż konto

Strona główna » Koszykówka » Młodziczki Widzewa w półfinale MP!

Młodziczki Widzewa w półfinale MP!

niedziela, 15.04.2012, 20:04; 3266 odsłon;

© widzewkosz.net

Koszykarska grupa młodziczek Widzewa Łódź (kategoria U-14) awansowała do półfinału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej! Podopieczne trener Sylwii Wieczorek wygrały wszystkie trzy grupowe spotkania.

Młodziczki trafiły do bardzo silnej grupy z VBW GTK Gdynia, KS JAS Sosnowiec i UKS Basketem Zgorzelec. Wszystkie trzy zespoły to ubiegłoroczni finaliści (odpowiednio 7 miejsce, 8 i 6). Dzięki piątkowemu zwycięstwu z gdyniankami i sobotniemu z gospodyniami z Sosnowca Widzew zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie i awansował do półfinału Mistrzostw Polski. W niedzielę, już pewna awansu łódzka drużyna, pewnie wygrała mecz o prestiż z zespołem ze Zgorzelca. Jest to ogromny sukces całego zespołu, który został złożony właściwie przed tym sezonem. W każdym kolejnym meczu prezentuje się coraz lepiej, a to pewnie dlatego, że trener Sylwia Wieczorek (nauczycielka w XXXIII LO) ma z zawodniczkami świetny kontakt, dzięki czemu w zespole panuje niepowtarzalna atmosfera.

Półfinałowi rywale młodych widzewianek to Wisła Kraków, WKK Wrocław i inny zespół z regionu łódzkiego UKS Apis Będków, z którym Widzew wygrał w turnieju strefowym 81:61.

Widzew Łódź U-14 - VBW GTK Gdynia U-14 79:62

(15:22, 20:15, 20:15, 24:10)

Punkty dla Widzewa: Natalia Gzinka 28, Natalia Wiaderkiewicz 19, Anna Kudelska 19, Natalia Mroczek 6, Karina Gzinka 3, Nikol Czajka 2, Angelika Grabowska 2, Julia Mroczek 0, Natalia Orzeł 0, Kinga Sierakowska 0, Sandra Wieczorek 0, Monika Włodarczyk 0.

KS JAS Sosnowiec U-14 - Widzew Łódź U-14 54:64

(18:18, 6:7, 16:12, 14:27)

Punkty dla Widzewa: Anna Kudelska 22, Natalia Wiaderkiewicz 14, Natalia Mroczek 11, Natalia Gzinka 10, Julia Mroczek 3, Nikol Czajka 2, Kinga Sierakowska 2, Angelika Grabowska 0, Karina Gzinka 0, Natalia Orzeł 0, Sandra Wieczorek 0, Monika Włodarczyk 0.

UKS Basket Zgorzelec U-14 - Widzew Łódź U-14 47:79

(13:19, 10:22, 9:23, 15:15)

Punkty dla Widzewa: Natalia Gzinka 23, Anna Kudelska 20, Natalia Mroczek 15, Karina Gzinka 11, Nikol Czajka 2, Angelika Grabowska 2, Julia Mroczek 2, Monika Włodarczyk 1, Natalia Orzeł 0, Sandra Wieczorek 0.

informacja prasowa

ubranka niemowlęce


Czytaj także:

Trzy powołania dla Widzewianek

środa, ponad 2 tygodnie temu, 12.04.2017;

Trzy zawodniczki Widzewa znalazły się w kadrze reprezentacji Polski.


Julia Drop podpisała nowy kontrakt z Widzewem !

czwartek, ponad 2 tygodnie temu, 06.04.2017;

Widzew przedłużył kontrakt z jedną z najbardziej punktujących zawodniczek ubiegłego sezonu.


Nowy Zarząd w Widzewie

poniedziałek, ponad 2 tygodnie temu, 03.04.2017;

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Widzew Łódź ma nowy zarząd.


BLK: Półfinały (ZAPOWIEDŹ)

sobota, ponad 2 tygodnie temu, 01.04.2017;

Koszykówka Kobiet wkracza w decydującą fazę.


BLK: Cwierćfinały (PODSUMOWANIE)

sobota, ponad 2 tygodnie temu, 01.04.2017;

Faza Ćwierćfinałowa została zakończona.


III Liga 2016/17, 25. kolejka


29.04.2017 - 15:00 - Warszawa

Tabela III Liga

1.
ŁKS Łódź
24
+35
54
2.
Finishparkiet D.N.M.L.
24
+33
52
3.
Widzew Łódź
25
+16
49
4.
Legia II Warszawa
25
+15
46
5.
Sokół Ostróda
24
+16
41
6.
Lechia Tomaszów M.
25
+16
39
7.
Świt N.D.M.
24
+14
39
8.
Sokół Aleksandrów Ł.
24
+12
36
9.
Jagiellonia II B.
24
-5
35
10.
Huragan Morąg
24
+8
34
11.
Pelikan Łowicz
24
+3
34
12.
MKS Ełk
24
+3
33
13.
Ursus Warszawa
25
-2
27
14.
Concordia Elbląg
24
-5
26
15.
ŁKS 1926 Łomża
24
-6
26
16.
Ruch Wysokie M.
24
-32
17
17.
Huragan Wołomin
25
-50
13
18.
Motor Lubawa
25
-71
4

Asysty w Widzewie

1.
Daniel Mąka
6
2.
Adrian Budka
5
3.
Bartłomiej Gromek
4
4.
Dawid Kamiński
4
5.
Przemysław Rodak
3
6.
Kamil Sabiłło
1
7.
Mariusz Zawodziński
1
8.
Princewill Okachi
1

Żółte kartki

1.
Bartłomiej Gromek
9
2.
Daniel Mąka
7
3.
Kamil Tlaga
6
4.
Przemysław Rodak
5
5.
Sebastian Zieleniecki
4
6.
Norbert Jędrzejczyk
4
7.
Piotr Okuniewicz
3
8.
Adam Radwański
3
9.
Maciej Szewczyk
3
10.
Kamil Sabiłło
2
11.
Adrian Budka
2
12.
Marcin Nowak
2

Strzelcy III Liga

1.
Jewhen Radionow
16
2.
Daniel Mąka
14
3.
Daniel Świderski
14
4.
Robert Hirsz
12
5.
Kamil Zalewski
12
6.
Mateusz Michalski
12
7.
Martin Strach
11
8.
Kamil Jackiewicz
11
9.
Grzegorz Domżalski
10
10.
Michał Miller
9
11.
Maciej Koziara
8
12.
Piotr Karłowicz
8
13.
Daniel Chiliński
7
14.
Marcin Mirecki
7
15.
Rafał Maćkowski
7
16.
Wiktor Żytek
7
17.
Jakub Rozwandowicz
7
18.
Sandro Kulenović
7
19.
Mateusz Broź
7
20.
Sebastian Pączko
7

Występy w Widzewie

1.
Mateusz Michalski
23
2.
Daniel Mąka
23
3.
Adrian Budka
21
4.
Sebastian Zieleniecki
21
5.
Przemysław Rodak
20
6.
Bartłomiej Gromek
17
7.
Maciej Szewczyk
16
8.
Norbert Jędrzejczyk
16
9.
Kamil Tlaga
15
10.
Michał Choroś
14
11.
Kamil Sabiłło
13
12.
Marcin Kozłowski
12
13.
Patryk Strus
12
14.
Piotr Burski
11
15.
Krzysztof Możdżonek
11
16.
Mariusz Zawodziński
10
17.
Kamil Bartos
8
18.
Dawid Kamiński
7
19.
Adam Radwański
7
20.
Maciej Kazimierowicz
7

Minuty w Widzewie

1.
Sebastian Zieleniecki
1810
2.
Daniel Mąka
1765
3.
Przemysław Rodak
1691
4.
Mateusz Michalski
1613
5.
Adrian Budka
1475
6.
Norbert Jędrzejczyk
1440
7.
Bartłomiej Gromek
1324
8.
Michał Choroś
1260
9.
Kamil Tlaga
1200
10.
Marcin Kozłowski
945
11.
Maciej Szewczyk
905
12.
Piotr Burski
699
13.
Krzysztof Możdżonek
692
14.
Adam Radwański
630
15.
Maciej Kazimierowicz
605
16.
Patryk Wolański
540
17.
Mariusz Zawodziński
504
18.
Kamil Sabiłło
467
19.
Dawid Kamiński
395
20.
Marcin Nowak
361

Strzelcy Widzewa

1.
Daniel Mąka
14
2.
Mateusz Michalski
12
3.
Piotr Burski
4
4.
Robert Kowalczyk
2
5.
Adrian Budka
2
6.
Dawid Kamiński
1
7.
Adam Radwański
1
8.
Kamil Tlaga
1
9.
Michał Czaplarski
0
10.
Bartłomiej Gromek
0
11.
Patryk Strus
0

Klub Sejf

Ruch Chorzów

Radio Pełnosprytni

Awangarda Futbolu