Skład: Artur Haluch - Jakub Kabala, Adrian Zawadka, Grzegorz Skowroński, Mateusz Baranowski, Maciej Prusinowski, Robert Słomka, Misha Koriażnow, Maciej Mąka, Konrad Szkopiński, Patryk Kamiński

Żółte kartki: 85' Mateusz Baranowski,
Bramki: 70' Piotr Okuniewicz

Skład: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Przemysław Rodak, Sebastian Olczak, Bartłomiej Gromek - Maciej Kazimierowicz, Kamil Tlaga - Mateusz Michalski, Adam Radwański, Daniel Mąka - Dawid Kamiński

Żółte Kartki: 32' Daniel Mąka, 43' Dawid Kamiński,
Sobota, 29 kwietnia 2017, godz. 15:00, Warszawa / Strona z relacją odświeża się automatycznie

Strona główna serwisu widzewlodz.pl

po meczu

Niestety mecz kończy się remisem 1:1. Ponure widowisko relacjonował dla Was Janek Kowalski. Dziękuję za uwagę.

90 + 3 MINUTA

Olczak faluje Ambrozika. Bardzo chcemy, ale niestety nie potrafimy odzyskać piłki w sposób regulaminowy.

90 + 1 MINUTA

Krzywicki dostaję piłkę - ma przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdobywa bramki dla Widzewa.

89 MINUTA

Faul na widzewiaku. Olczak będzie wrzucał za chwilę piłkę w pole karne przeciwnika. Cztery minuty doliczonego czasu gry.

87 MINUTA

Z autu na pole karne wrzuca piłkę Tlaga, ale mimo walki w polu karnym piłkarze gospodarzy przejmują piłkę.

85 MINUTA

Zawodnik warszawskiej drużyny Mateusz Baranowski ukarany żółtą kartką.

84 MINUTA

Wolny dla Widzewa będzie wrzutka w pole karne gospodarzy. Niestety nic z tego nie będzie.

83 MINUTA

Kolejny róg dla Ursusa Warszawa.

82 MINUTA

Zmiana w Widzewie. Marcin Krzywicki w miejsce Macieja Kazimierowicza.

80 MINUTA

Mamy remis 1:1. Strzelamy sobie samobója. No cóż ... Patryk Wolański nie może ratować drużyny w nieskończoność.

79 MINUTA

Róg dla Ursusa piłka odbita przed pole karne i kolejny wolej pod porzeczkę paruje Wolański.

76 MINUTA

Kontratak Widzewa Łódź - czterech na trzech, lecz środkowy obrońca gospodarzy kończy akcję widzewiaków udaną interwencją.

74 MINUTA

Konrad Szkopiński popisuje się znakomitym wolejem, ale ekwilibrystyczną paradą popisuje się Wolański. Gol Okniewicza tak, ale to na razie bramkarz Widzewa jest bohaterem tego spotkania.

70 MINUTA

GOL! Piotr Okuniewicz głową z bliska daje prowadzenie Widzewowi po wrzutce S. Olczaka.

70 MINUTA

Daniel Mąka w zamieszaniu w polu karnym rywali bardzo bliski bramki na 1:0. Będzie rzut rożny.

67 MINUTA

Zmiana w Widzewie. Okuniewicz w miejsce Kamińskiego.

66 MINUTA

Przewaga gospodarzy, ale widzewiacy radą sobie jak na razie z atakami gospodarzy.

64 MINUTA

Ależ obrona Wolańskiego, który paruje strzał Patryka Kamińskiego z rzutu wolnego. Klasa światowa!

63 MINUTA

Po interwencji masażysty boisko opuszcza Bartłomiej Gromek. Zawodnik za kilka chwil powróci na boisko.

61 MINUTA

Zamieszanie pod bramką Widzew, ale kolejny raz sprawę wyjaśnia bramkarz Widzewa - Patryk Wolański.

59 MINUTA

Zmiana w Ursusie. Macieja Mąkę zmienia Piotr Maślanka.

59 MINUTA

Kolejny rzut rożny dla Widzewa. Oblegamy bramkę warszawskiej drużyny.

57 MINUTA

Rzut wolny dla Widzewa - wrzutka w pole karne, która po nodze obrońców wychodzi na rzut rożny.

55 MINUTA

25 metrów do bramki. Szansa z rzutu wolnego dla gospodarzy, ale wysoko nad bramką.

52 MINUTA

Była szansa na jeden zero dla Widzewa, ale niestety na minimalnym spalonym Daniel Mąka.

51 MINUTA

Rajd Kamińskiego z lewej strony, ale został wypchnięty poza boisko.

48 MINUTA

Zgranie Michalskiego z prawej strony do Tlagi, który strzela z dystansu, ale niestety słabo i niecelnie.

46 MINUTA

Widzew zaczął drugą połowę. Brak roszad personalnych w składzie Widzewa Łódź.

w przerwie

W zakończonych już spotkaniach tej kolejki padały następujące wyniki: Huragan Wołomin - Motor Lubawa 1-1, Legia II Warszawa Lechia - Tomaszów Mazowiecki 0-3

w przerwie

Koniec pierwszej połowy meczu. W Warszawie mamy remis 0:0

43 MINUTA

Żółta kartka dla Kamińskiego. Kolejny Widzewiak ukarany kartką.

41 MINUTA

Niezwykle groźną akcje gospodarzy przecina Kazimierowicz. Brawo!

39 MINUTA

Rzut wolny z prawej strony egzekwowany przez gospodarzy, ale wybijają obrońcy Widzewa.

35 MINUTA

Wrzutka na przedpole Widzewa, ale Patryk Wolański łapie dośrodkowanie.

33 MINUTA

Niebezpieczny strzał Prusinowskiego, ale nie ma bramki. Widzewiacy muszą uważać na takie sytuacje.

32 MINUTA

Żółta Kartka dla Daniela Mąki. Niestety zawodnik nie zagra w następnym spotkaniu 3 Maja z Huraganem Wołomin.

30 MINUTA

Wrzutka w pole karne gości - Kamil Tlaga przecina wrzutkę i niewiele zabrakło by piłka uderzona głową nie wpadła do pustej bramki.

29 MINUTA

Kontratak Ursusa wyprowadzany w takim tempie, że Widzewiacy zdążyli się ustawić i odebrać piłkę gospodarzom.

26 MINUTA

Michalski wpada w pole karne z lewej strony tym razem, ale wybijają na róg obrońcy stołecznej drużyny.

23 MINUTA

Danie Mąka po stracie piłki przez gospodarzy otrzymuje piłkę "na tacy", ale nie ma 1:0 gdyż strzał z 16 metra broni Artur Haluch.

22 MINUTA

Próba prostopadłego podania do Kamińskiego, ale zbyt mocna i piłkę łapie bramkarz. Chwilę później Radwański był bliski zabrania piłki obrońcy.

19 MINUTA

Nieudany rajd Michalskiego prawą stroną i mamy aut dla gospodarzy. Mecz w którym obie strony jeszcze nie są gotowe na otwartą grę.

17 MINUTA

Odrobina niedokładności i faul Radwańskiego. Będzie wrzutka w pole karne Widzewiaków, która przypadkiem mogła wpaść do bramki Widzewa. Mamy rzut rożny który piąstkuje Wolański.

14 MINUTA

Adam Radwański faulowany - będziemy mieli wrzutkę w pole karne warszawskiej drużyny. Niestety nikt nie "zamyka" dośrodkowania.

11 MINUTA

Z chaosu pod bramką Widzewa mieliśmy strzał gospodarzy, ale bardzo, bardzo słaby i Patryk Wolański spokojnie przejmuje piłkę.

7 MINUTA

Dobra akcja Widzewiaków z prawej strony, ale czujni obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny. Korner dla Widzewa niestety nie został zamieniony na bramkę.

5 MINUTA

Dobry strzał Kamińskiego niewiele brakowało aby Widzew prowadził.

4 MINUTA

Faulowany zawodnik Widzewa Mateusz Michalski na środku boiska. Daleka wrzutka w pole karne gospodarzy, ale tym razem fauluje P. Rodak.

2 MINUTA

Kamiński przewraca się w polu karnym gości, ale gra wznowiona od bramki.

1 MINUTA

POCZĄTEK MECZU. Zaczynają gospodarze.

przed meczem

Piłkarze wychodzą na boisko. Widzew w czerwonych strojach, a gospodarze na niebiesko - tak jak w jesiennym spotkaniu obu drużyn. Już za chwilę startujemy!

Zbigniew Boniek na trybunach!

Łukasz Kuźma - Białystok

Rezerwowi: Maciej Humerski, Patryk Baran, Paweł Broniszewski, Michał Czaplarski, Marcin Krzywicki, Krzysztof Możdżonek, Piotr Okuniewicz

Z trenerem Ursusa rozmawiał: Jarosław Fryś.

Mało czasu miał nowy trener warszawskiej jedenastki na przygotowania do meczu z Widzewem. Ursus podobnie, jak Widzew miał mecz w Pucharze Polski. Dodajmy, iż łodzianie, a także warszawiacy wygrali swoje mecze w tych rozgrywkach. - Nasze przygotowania przebiegły tak, jak powinny przebiegać, a mikrocykl był przystosowany pod grę w systemie co trzy dni. Treningi były nastawione na jakość poszczególnych elementów, a nie intensyfikację. Szczególną wagę przykładaliśmy do odpraw taktycznych. Najpierw pod kątem meczu w Pucharze Polski, a następnie już pod spotkanie ligowe z Widzewem. Wiadomo, każdy najbliższy mecz jest najważniejszy. Od wczoraj (26. kwietnia) już myślimy o meczu z Widzewem. W czwartek mieliśmy rozruch, a w piątek kolejne zajęcia. Będziemy wprowadzać ostatnie szlify m. in. w ustawieniu na boisku - zakończył Ariel Jakubowski.

Przy tej okazji nie mogło zabraknąć pytania o wspomnienia z meczów derbowych pomiędzy Widzewem, a ŁKSem. - Mecze derbowe zawsze zapadają w pamięci. Były to mecze, w których nie brakowało adrenaliny. Ogólnie, takie mecze są bardzo potrzebne, które przebiegają w sportowej atmosferze. Wiadomo, że nie zawsze one były na wysokim poziomie, nawet na najwyższym szczeblu rywalizacji, ale nikt nie chciał popełnić głupiego błędu, który mógł kosztować porażkę. Mecze derbowe w Łodzi nadawały kolorytu polskiej piłce, gdyż miały tę wyjątkową otoczkę. Szkoda, że nie ma takich meczów w Ekstraklasie.

Obecny trener Ursusa Warszawa w przeszłości występował w ŁKSie. W związku z tym spytaliśmy o dodatkowe podteksty sobotniego - 29. kwietnia - meczu. - Nie, nie muszę szczególnie motywować swoich zawodników do tego meczu. Atmosfera się sama nakręca przed tym spotkaniem. Było mnóstwo informacji odnośnie tego meczu. Drużyna wyjdzie zmobilizowana na mecz z Widzewem. Będziemy walczyć o trzy punkty do samego końca. Jeśli chodzi o moją przeszłość w ŁKSie, to jestem z niej zadowolony. Na dzisiaj jestem trenerem Ursusa i wiadomo, że jesteśmy sportowcami i do każdego meczu będziemy podchodzić profesjonalnie - zadeklarował coach warszawskiego teamu.

Nasz rozmówca został trenerem drużyny Ursusa Warszawa na niemalże "pięć minut" przed starciem z Widzewem, a zatem zasadne było pytanie o motorykę, szybkość, przygotowanie, a także walory piłkarskie zespołu warszawskiego. - Myślę, że obszary wskazane przez Pana są na zadowalającym poziomie. Niemniej nie zamierzamy się zatrzymywać i będziemy podnosić naszą wartość piłkarską podczas kolejnych mikrocykli treningowych, które są przed nami - zaznaczył.

Na kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem spytaliśmy szkoleniowca warszawskiej ekipy o nastroje w szatni Ursusa Warszawa. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w tabeli naszego zespołu jest poważna. Na pewno, że tak powiem podjęliśmy kroki, aby zmienić aktualną sytuację naszego klubu. Chcieliśmy dodać zespołowi impulsu, aby ten pobudził się i zaczął wygrywać mecze. Jesteśmy przygotowani na walkę i atmosfera jest bojowa. Mam nadzieję, iż nasza gra nie będzie najgorsza - podkreślił Ariel Jakubowski.

Ariel Jakubowski urodził się 7. września 1977 r. w Człuchowie. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w zespole Polonii Gdańsk. Następnie przeniósł do Łodzi do zespołu lokalnego rywala Widzewa drużyny ŁKSu Łódź. W sezonie 1997/1998 właśnie z ŁKSem sięgnął po drugi tytuł Mistrza Polski w historii tego klubu. Następnie występował w śląskich klubach GKS Katowice i Odra Wodzisław. Kolejnymi zespołami w karierze zawodniczej Ariela Jakubowskiego były Wisła Płock, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Lech Poznań. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą szkoleniową m. in. w Ursusie Warszawa rocznik 2001, a także piastował funkcję dyrektora w warszawskim klubie.

Naszym rozmówcą w ramach a'la konferencji prasowej był nowy trener Ursusa Warszawa - Ariel Jakubowski. Nim przejdziemy do zaprezentowania rozmowy, to postanowiliśmy przypomnieć Wam sylwetkę sportową trenera Ursusa Warszawa.

Ciekawostki poprzednim razem Widzew wygrał 2:1 po bramkach Mateusza Michalskiego, jedną dla drużyny z Warszawy strzelił wówczas Robert Słomka Widzew z Ursusem mierzył się dwukrotnie, drugim ze spotkań, a chronologicznie pierwszym było to z sezonu 2013/14, wtedy Widzew wygrał w PP 1:0, a gola strzelił Eduards Visnakovs Mateusz Muszyński, to obecnie najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy, ma na koncie 6 goli, w Widzewie przoduje Daniel Mąka, który uzbierał 14 trafień

Transfery Klub nie przeprowadział zbyt wielu transferów, jednakże jak się okazuje były to ważne ruchy. Do zespołu zimą dołączył z Gwardii Koszalin chociazby wcześniej wspomniany Konrad Szkopiński. Natomiast z innego warszawskiego klubu tj. Świt przybył Misha Koriazhnov. Poważną stratą było jednak odejście pilkarza, którym niegdyś interesował się Widzew. Tomasz Chałas wybrał grę dla MKS Kluczbork.

O przeciwniku Drużyna prowadzona przez trenera Ariela Jakubowskiego w obecncyh rozgrywkach zajmuje odległą 13. pozycję - 26. pkt. Po ostatniej wpadce z Motorem Lubawa, z którą warszawiacy zremisowali 1:1 posadę pierwszego szkoleniowca stracił Michał Pulkowski. Po zmianie tej szybko w swojej nowej roli mógł sprawdzić się wcześniej wspomniany trener Jakubowski. W środę drużyna Ursusa zagrała mecz w ramach Pucharu Polski, w którym to zwyciężyła Wkrę Żuromin 0:3. Co prawda jeden z goli należy do gracza zespołu żuromińskiej Wkry, ale dwa kolejne należały do Szymona Kołosowskiego oraz Konrad Szkopińskiego. Poniżej prezentujemy skład warszawskiej drużyny: Ursus: Selerski - Prusinowski ('67 Szkopiński), Bulik (Zawadka), Cegiełka, Maślanka, Skowroński ('46 Kabala), Koriazhnov ('78 Skowroński), Łuczyk, Ambrozik, Kołosowski, Pikus.

Kierunek Warszawa, to cel jaki obiorą w ten weekend piłkarze Widzewa. Przeciwnikiem Ursus, który faworytem może nie jest, ale z pewnością jest to niewygodny rywal.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 25. kolejki Ursus Warszawa - RTS Widzew Łódź . Zaczynamy o godzinie 14:30.