Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał Huragan Morąg 2:0.

Mateusz Michalski uderza z pola karnego, ale instynktownie bramkarz.

90 + 2 MINUTA

Aleksander Kwiek wali ponad bramką z około 17. metrów.

90 MINUTA

Szczęśliwie piłkę łapie bramkarz gospodarzy, po rzucie rożnym. A sędzia dokłada 5. minut.

88 MINUTA

Radosław Sylwestrzak po wrzutce z rzutu wolnego próbuje, ale tylko róg dla Widzewa.

87 MINUTA

Kamil Tomczyk za wycięcie widzewiaka.

85 MINUTA

Jacek Malanowski za opóźnianie gry od bramki.

84 MINUTA

Kacper Falon wpada w pole karne i uderza i tylko w boczną siatkę.

82 MINUTA

Zawodnicy GKSu próbują kraść każdą jedną sekundę, jeśli zdarzy się okazja.

80 MINUTA

Za Rafała Śledzia wchodzi Kamil Smyt. Damian Kostkowski za Macieja Kazimierowicza.

79 MINUTA

Daniel Gołębiewski uderza w polu karnym, lecz strzał zablokowany przez zawodnika GKSu.

77 MINUTA

Daniel Gołębiewski szukał podaniem Macieja Kazimierowicza, a ten wpada w pole karne i w decydującym momencie obrońcy zdejmują widzewiakowi piłkę w polu karnym.

76 MINUTA

Kacper Falon wycięty przez Patryka Kolcza zwijał się na boisku.

75 MINUTA

Kamil Tomczyk zmienia Remigiusza Sobocińskiego.

73 MINUTA

Widzewowi zaczyna się śpieszyć. Lecz pewnie grają piłkarze GKSu w defensywie neutralizując zagrania widzewiaków.

72 MINUTA

Nie ma co, gdyż trzeba zaatakować, ale źle widzewiacy rozegrali rzut rożny.

70 MINUTA

Czas ucieka, a łatwego zwycięstwa Widzewa nie widać. Rafał Śledź czaił się po dograniu w pole karne i świetnie Patryk Wolański.

67 MINUTA

Paweł Łukasik wszedł w miejsce Cezarego Nowińskiego. Daniel Gołębiewski za Michała Millera.

64 MINUTA

Rafał Śledź daje bramkę na 2:2 ekipie GKSu.

61 MINUTA

Marcin Kozłowski nie doszedł do piłki zagrywanej za mocno i od bramki zaczne bramkarz GKSu.

58 MINUTA

Kacper Falon strzala cudownie uderza z linii pola karnego i mamy 1:2.

57 MINUTA

Aleksander Kwiek uderza z rzutu wolnego, ale w mur piłkarzy GKSu.

54 MINUTA

Mateusz Michalski uderza z woleja w polu karnym z kilku metrów, lecz niecelnie.

52 MINUTA

Po uderzeniu piłkarza GKSu - Cezarego Nowińskiego - poprzeczka ratuje Widzew Łódź. Uff wracamy z dalekiej podróży.

52 MINUTA

Maciej Kazimierowicz uderza z pola karnego, lecz pewnie bramkarz GKSu. Jeszcze piłka doznała rykoszetu.

49 MINUTA

Widzew rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym. Maciej Kazimierowicz przewrócił się na linii pola karnego, gdyby nie to mogło być ciekawie.

48 MINUTA

GKS chciał się przedostać na widzewskie pole karne, ale nic złego się widzewiakom nie dzieje.

47 MINUTA

Drużyna GKSu Wikielec ruszyła odważnie od początku i próbowała stworzyć zagrożenie w polu karnym Widzewa. Ale i Widzew nie pozostał bierny zaatakował w odpowiedzi.

46 MINUTA

Kacper Falon zmienia Daniela Świderskiego.

46 MINUTA

Jedziemy od środka gospodarze.

w przerwie

My powracamy do meczu Widzewa w Wikielcu.

w przerwie

Ursus Warszawa do przerwy remisuje z Olimpią Zambrów 0:0, a ŁKS 1926 Łomża przegrywa do przerwy z Victorią Sulejówek 0:1. Bramkę dla Victorii zdobył Kacper Roszak w 32. minucie spotkania.

w przerwie

Drwęca remisuje z Legią II Warszawa 0:0 po 70. minutach gry.

w przerwie

Tymczasem zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki prowadzi 1:0 z Huraganem Morąg. Bramkę dla Sokoła strzelił: Woźniczak w 27. minucie meczu. Teraz przerwa w Aleksandrowie Łódzkim.

w przerwie

My wracamy za kilka chwil. Zostańcie Państwo z nami.

46 MINUTA

Koniec I połowy.

45 MINUTA

Mateusz Michalski wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale łodzianie nie mieli zbytniego pomysłu.

42 MINUTA

GKS Wikielec gra, jak równy z równym w dzisiejszym meczu. Czy piłkarzy Widzewa stać na gola jeszcze przed przerwą?

40 MINUTA

Remigiusz Sobociński faulowany przez Radosława Sylwestrzaka. Rzut wolny dla GKSu i nastąpiło zagranie w pole karne, ale piłka opuszcza plac gry.

38 MINUTA

Mateusz Michalski bardzo blisko zawodnika GKSu i zawodnik GKSu nie bawiąc się wibił na róg. Jednak po rzucie rożnym nic nie uzyskali piłkarze Widzewa.

37 MINUTA

Oby GKS Wikielec nie nabrał wiatru w żagle, po strzeleniu bramki. Z przebiegu meczu GKS zasłużył na tego gola.

35 MINUTA

Rafał Śledź uderza zza pola karnego i mamy remis. Zbyt dużo swobody mają piłkarze GKSu w tym meczu.

30 MINUTA

Mateusz Jajkowski zagrywa z rzutu wolnego, ale pewnie zagrali widzewiacy.

28 MINUTA

Mateusz Michalski centruje, ale tylko róg. Po nim nie było zagrożenia dla bramki GKSu.

27 MINUTA

Nie można dawać tyle swobody piłkarzom GKSu, bo może się to zemścić.

26 MINUTA

Cezary Nowiński o mały włos, a znalazłby się w polu karnym, ale ostatecznie piłka odskoczyła zawodnikowi GKSu.

24 MINUTA

Zawodnicy GKSu próbują szukać podaniami doświadczonego Remigiusza Sobocińskiego.

21 MINUTA

Patryk Wolański wypuszcza piłkę oj mogło być niebezpiecznie w polu karnym.

20 MINUTA

Cezary Nowiński próbował zagrywać ze skrzydła zaskakująco i zrobił się z tego strzał. Uff piłka opuszcza plac gry.

18 MINUTA

Marcin Kozłowski do Daniela Świderskiego, ale pewnie defensywa Wikielca w polu karnym.

15 MINUTA

Mateusz Michalski podaje ze skrzydła do Marcina Kozłowskiego, a ten jeszcze zagrywa do Aleksandra Kwieka, który daje prowadzenie Widzewowi. Strzał z około 16. metrów Aleksandra Kwieka.

14 MINUTA

Daniel Świderski świetnie dograna piłka do niego w uliczkę i jeszcze Daniel Świderski próbuje dryblować i ostatecznie zagrywa w pole karne, ale nikt nie zamyka tego dogrania. Przewaga optyczna po stronie Widzewa Łódź.

11 MINUTA

Cezary Nowiński żółta kartka dla tego zawodnika, po faulu na Macieju Kazimierowiczu.

10 MINUTA

Patryk Wolański świetnie wychodzi, bo gdyby nie, to zawodnik GKSu mógłby zamieszać w polu karnym. Remigiusz Sobociński był tym zawodnikiem.

8 MINUTA

Mateusz Jajkowski zaskakujące uderzenie z linii pola karnego i Patryk Wolański na korner.

6 MINUTA

Tymczasem Marcin Kozłowski był faulowany w środkowej strefie boiska. Ale rozegranie stałego fragmentu gry przez Widzew nie przyniosło, żadnego pożytku ekipie Widzewa.

5 MINUTA

Cezary Nowiński próbuje strzału z dalszej odległości, lecz niecelnie.

3 MINUTA

Marcin Kozłowski zagrywa ze skrzydła do Aleksandra Kwieka, ale zawodnik Widzewa Łódź przeniósł futbolówkę ponad bramką GKSu z kilku metrów. Szkoda tej sytuacji, bo mogło być już wspaniale.

2 MINUTA

Tuż po wznowieniu akcji piłkarze GKSu natychmiast dosoczyli do zawodników Widzewa Łódź, aby przejąć piłkę.

1 MINUTA

Widzew od początku chce ruszyć zdecydowanie na gospodarzy. Budując akcję ofensywną.

1 MINUTA

Jedziemy od środka rozpoczął zespół - Widzewa Łódź.

przed meczem

Widzew Łódź na czerwono, a GKS na żółto-czarno.

Zespoły już wychodzą na plac gry. Za moment losowanie piłki i stron. Na stadionie w Wikielcu "Taniec Eleny".

Jeszcze chwila i powinniśmy zobaczyć wyjście obu ekip w towarzystwie trójki sędziowskiej.

Do pierwszego gwizdka pozostało około 10. minut.

Obie jedenastki na rozgrzewce przed meczem.

GKS Rolimpex Wikielec: Jacek Malanowski - Bartosz Wrzosek, Arkadiusz Koprucki, Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński, Borys Piórkowski, Paweł Kolcz, Paweł Sagan, Mateusz Jajkowski, Cezary Nowiński, Rafał Śledź. Rezerwowi: Kamil Bruchajzer - Kamil Smyt, Kacper Zakrzewski, Yahor Pitsyk, Kamil Tomczyk, Piotr Wypniewski, Paweł Łukasik.

RTS Widzew Łódź: Patryk Wolański - Marcin Pigiel, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Kozłowski - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański, Aleksander Kwiek - Daniel Świderski, Michał Miller. Rezerwowi: Maciej Humerski, Damian Kostkowski, Bartłomiej Rakowski, Kacper Falon, Kamil Tlaga, Mateusz Ostaszewski, Daniel Gołębiewski.

Witamy serdecznie.

Wiemy kto będzie sędzią meczu w Wikielcu. Do tego starcia oddelegowano Kamila Baranowskiego z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Baranowski już raz sędziował Widzewowi w tym sezonie w piątej kolejce, kiedy to widzewiacy pokonali MKS Ełk 4:0.

Transfery Być może zespół z Wikielca przez wszystkich był spisywany na straty, mimo to jednak transfery jakie przeprowadzono latem mogą budzić uznanie. Do klubu udało się sprowadzić kilku zawodników mających mniejsze bądź większe ogranie na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Pawel Kolcz przybył prosto z Olimpii Grudziądz, a Kamil Bruchajzer z GKS Bełchatów. Do tego warto zaliczyć ogranego w III lidze Daniela Chilińskiego, którego sprowadzono z Kaczkana Huraganu Morąg. Kadra w głównej mierze została odmłodzona, ale chyba najciekawszym ubytkiem w zespole z Wikielca było odejście Patryka Klofika do Finishparkietu Drwęcy.

GKS: Bruchajzer- Wrzosek (Tomczyk 80'), Koprucki, Jajkowski, Sobociński (Łukasik 67'), Sagan, Piórkowski, Kolcz, Picyk (Kacperek 46'), Nowiński, Śledź (Smyt 46').

O przeciwniku GKS Rolimpex Wikielec, to beniaminek po którym mało kto spodziewał się więcej niż co najwyżej zaciętej walki o utrzymanie się w gronie trzecioligowych zespołów wśród których prym miał wieść Widzew. Jeden zdobyty punkt przez wikielczan w dotychczasowych meczach nie powinien sprawić, by zawodnikom trenera Franciszka Smudy miały nagle trząść się nogi, również wynik ośmiu strzelonych goli nikogo w Łodzi raczej nie przeraża, zwłaszcza, że Widzew strzelił ich trzy razy tyle a stracił dwa gole mniej. Jak, więc widać gołym okiem wikielczanie z góry skazani są na pożarcie. W dodatku nie poradzili sobie z nie najsilniejszą przecież Wartą Sieradz, z którą w poprzedniej kolejce przegrali 2:0. W tym spotkaniu GKS zagrał w następującym składzie:

A na koniec Tur Bielsk Podlaski u siebie powalczy o punkty z niebezpiecznym MKS Ełk. Faworytem goście, którzy jeżeli wygrają to skomplikują poważnie sprawę ełczanom.

W niedzielne popołudnie Warta Sieradz rozegra pojedynek z Pelikanem. Sieradzan czeka ważny mecz w kontekście dalszych losów dolnej strefy tabeli. Jeżeli Warta zwycięży może awansować kilka miejsc w górę, czym zbliży się do łowiczan.

Ekipę tomaszowian czeka możliwość na powrót do kolejnej serii zwycięstw. Lechia jednak musi pokonać Sokoła Ostróda. Patrząc na wyjazdowe statystyki ostrowian, to trudno wierzyć na wygraną w meczu z zespołem z czołówki.

Wyrówane spotkanie odbędzie się w Łomży. ŁKS i Victoria Sulejówek nie różnią się zbytnio poziomem gry od siebie, chociaż to beniaminkowi lepiej idzie w obecnym sezonie.

Polonia Warszawa na Konwiktorskiej przywita słaby w tym sezonie Świt. Nowodworzanie w porównaniu do poprzedniego sezonu grają gorzej, co pokazuje tabela, ale wystarczy zwycięstwo, by nieco podreperować miejsce w lidze.

Kibiców Widzewa najbardziej inetersować jednak będzie mecz łodzian z GKS Rolimpex Wikielec. Beniaminek, to zdecydowanie najsłabszy zespół w lidze i mało pradopodobne jest, by akurat wikielczanom udałoby się wygrać z Widzewem.

Wspominaliśmy już o jednym z warszawskich klubów, czas więc omówić spotkanie innego stołecznego klubu- Ursusa. Warszawiaków czeka starcie z Olimpią Zambrów. Zambrowianie w ostatnich meczach mocno zawodzą i może się okazać, że zespół ten spadnie na szesnaste miejsce.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się pojedynek Sokoła Aleksandrów Łódzki z Kaczkanem Huraganem Morąg. Gospodarze są liderem i mogą nim pozostać jeżeli zwyciężą. Piłkarzom gości w tym sezonie na terenie rywali idzie dobrze, więc i w Aleksandrowie Łódzkim wcale Huragan nie jest na straconej pozycji.

Na początek wybierzmy się w odwiedziny do Nowego Miasta Lubawskiego. Finishparkiet Drwęca na własnym terenie podejmie w sobotę zespół rezerw Legii. Warszawiacy jeżeli chcą coś znaczyć w czołówce koniecznie muszą wygrać.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 12. kolejki GKS Wikielec - RTS Widzew Łódź. Zaczynamy o godzinie 14:30.